1. Home
  2. Tehniline
  3. FTP – Sisselogimine

FTP – Sisselogimine

Veebipõhine FTP rakendus

Veebimajutuse teenuse halduse kaudu on võimalik kasutada WebFTP kaudu sisselogimist.  WebFTP kasutamiseks ei ole vaja eelnevalt seadistada eraldi FTP kontot.

WebFTP kasutamine on kõige lihtsam viis oma failidele ligipääsemiseks ja on mõeldud pigem ülevaate saamiseks, pisimuudatuste tegemiseks PHP/HTML failides või logide vaatamiseks.

WebFTP’ga sisse logimiseks piisab ühest nupuvajutusest serveri ülevaate lehel:

WebFTP rakendus näeb välja järgmine:

Tähelepanu!

WebFTP kaudu maksimaalne üleslaadimise failisuurus on 4GB (File Upload Limit). Suuremate failide jaoks tuleb kasutada eraldiseisvat FTP programmi.

FTP Programm

FTP serverisse sisenemiseks tuleb esmalt luua FTP konto, mille loomise juhendi leiad siit.

Kõige parema funktsionaalsuse saavutamiseks soovitame kasutada mõnda spetsiaalset FTP programmi nagu näiteks Filezilla või WinSCP.

Kuigi rakenduste väljanägemine ja funktsionaalsus erineb, toimub kontodele logimine alati samal põhimõttel. Sisenemiseks on vaja kolme parameetrit:

  • Host või serveri nimi: www.sinu-domeen.ee
  • Kasutajanimi: FTP konto loomisel määratud kasutajanimi
  • Salasõna: FTP konto loomisel määratud salasõna
  • Port: 21
Kasulik nõuanne!

Kui oma domeeni nimega sisse logimine FTP serverisse ei õnnestu, siis proovi kasutada virtuaalserveri IP-aadressi. IP leiad serveri haldusest valiku alt Serveri andmed

File Explorer

Microsoft Windows’i File Explorer’i kaudu FTP-serveriga ühenduse loomiseks sisestage selle aadressi reale:

ftp://domain.tld/

asendades selles “domain.tld” virtuaalserveri domeeninimega.
Peale seda avanevasse dialoogiaknasse sisestage FTP-konto kasutajanimi ja salasõna:

Kasulik nõuanne!

Juhul, kui virtuaalserveri domeen on suunatud mõnele teisele serverile, tuleb domeeninime asemel kasutada virtuaalserveri IP-aadressi, mille leiab Minu Zone halduses Veebimajutuse leheküljel menüüst: Serveriteenus > Süsteemsed andmed > IP-aadress.

Kui File Explorer’i kaudu on veebiserveri failide ja kataloogide nimedes olevad täpitähed (jm keelte tähemärgid kui ladina tähestiku omad) kuvatud vigasel kujul, tuleb Windows’i keeleseadete alt sisse lülitada UTF-8 tugi.
Selle sätteni jõuab, kui avada Start menüü, vajutades selleks klaviatuurilt Windows’i klahvi ja trükkida “Windows Control Panel”. Seejärel valige avanenud Control Panel’ist: Region > Administrative > Change system locale > märkige valituks märkekast Beta: Use Unicode UTF-8 for worldwide language support ja taaskäivitage arvuti:

Updated on 16. nov. 2023

Was this article helpful?

Related Articles