1. Home
  2. Tehniline
  3. FTP
  4. FTP konto lisamine
  1. Home
  2. Tehniline
  3. FTP konto lisamine

FTP konto lisamine

FTP konto lisamiseks tuleb esmalt sisse logida Zone.ee veebilehel Minu Zone alla kontoga, kus asub sinu virtuaalserver.

Sisselogimise järel vali vasakut kätt menüüst Virtuaalserverid

Avanevas aknas vali vasakult FTP ja sealt Kasutajakontod.

Uue konto lisamiseks vajuta nupule lisa FTP kasutaja:

Konto lisamise aknas saad muuhulgas ära määrata ka kataloogi, millele FTP kasutaja ligi pääseb. Vaikimisi jäta lahter tühjaks, nii saad kõigile serveris olevatele materjalidele ligi.

Kasulik nõuanne

Kataloogi puus ei ole FTP kaudu võimalik üles poole liikuda. Seega määrates kataloogiks näiteks /test, ei pääse sealt muudele kataloogidele ligi.

Kasutajanimi (alias) lahtrisse sisesta kasutajanimi, mida hakkad edaspidi kasutama (näiteks nimi.teiedomeen.ee). Domeeninimeline lõpp lisatakse kasutajale automaatselt.

Iga kasutaja juures saad määrata, mis tegevused FTP kasutajale lubatud on

Eraldi on võimalik seadistada ka FTP konto ligipääsu turvalisust. Soovitame FTP jaoks kasutada vaid TLS/SSL ühendust ning piirata ligipääsu riikide tasemel.

 

Tähelepanu!

Salasõna lahti murdmise aeg on otseselt sõltuv salasõna keerukusest. Seetõttu peab salasõna Zones koosnema vähemalt 10 märgist ja selle määramisel peab vältima halbu kasutusmustreid nagu kasutajanime ning numbri kombinatsiooni jne.

Kui konto on lisatud, siis süsteem teavitab sellest järgmise tekstiga:

Peale konto lisamist on sul võimalik sisse logida automaatselt ka veebipõhisesse FTP rakendusse – WebFTP. WebFTP’sse logides Minu Zone haldusest ei nõua sinult enam FTP kasutajaandmeid.

Updated on 10. jaan. 2019

Was this article helpful?

Related Articles