1. Home
  2. E-post
  3. E-posti rakenduste salasõnad

E-posti rakenduste salasõnad

Zone uus e-posti platvorm toetab rakenduste salasõnu.

Rakenduste salasõna on serveri poolt automaatselt genereeritud 16 tähemärgi pikkune salasõna, mis on mõeldud ühte konkreetsesse seadmesse või e-posti rakendusse sisestamiseks. Kuna rakenduse salasõna tuleb sisestada vaid ühe korra, siis ei pea seda ka meelde jätma. Rakenduse salasõna on vajalik lisada siis, kui kasutatakse kahe astmelist autentimist (2FA). Samuti on soovitav igale mobiiliseadmele lisada eraldi rakenduse salasõna, et näiteks mobiiliseadme kaotuse korral ei peaks kõikides seadmetes salasõna muutma, vaid piisab ainult selle konkreetse kaotatud seadme salasõna kustutamisest.

Lisamine

Rakenduse salasõna saab lisada Veebimeili kaudu Seaded -> Rakenduste salasõnad menüüpunkti alt. Rakenduse salasõna lisamisel saab määrata seadme või rakenduse nime (kirjelduse). Igal rakenduse salasõna juures kuvatakse ka aega, millal viimati sellega sisse logiti. Salasõna hakkab tööle kohe peale lisamist.

Loetavuse huvides kuvatakse salasõna nelja tähemärgi kaupa tühikutega eraldatult. Salasõna töötab ka ilma tühikuteta ja neid sisestama ei pea!

Muutmine

Rakenduse salasõna muuta ei ole võimalik. Kui salasõna on ununenud, tuleb see kustutada ja uuesti lisada.

Kustutamine

Rakenduse salasõna kustutamiseks tuleb vajutada punast Kustuta nuppu.

Apple / iPhone profiilifail

Apple seadmetele on võimalik genereerida profiilifail. Profiilifaili genereerimisel kuvatakse QR kood, millele tuleb telefoni kaamera läbi Camera rakenduse suunata. Sellepeale pakub telefon avada lehekülg, kust laetakse alla profiilifail, mille saab Mac arvutisse või iPhone telefoni lisada. Profiilifail sisaldab kõiki vajalike serveri seadistuste infot ja rakenduse salasõna, mis tähendab, et konto lisamiseks piisab vaid mõnest klikist ning meiliserverite infot ega salasõna eraldi sisestama ei pea.

Skoop

Rakenduse salasõnaga saab kasutada nii SMTP, IMAP ja ka POP3 protokolle. Toetatud on vaid turvalised SSL/TLS ühendused. Skoopi hetkel kitsendada ei ole võimalik.

Updated on 25. apr. 2019

Was this article helpful?

Related Articles