1. Home
  2. E-post
  3. Webmail.ee
  4. E-posti rakenduste salasõnad

E-posti rakenduste salasõnad

Rakenduste salasõna on serveri poolt automaatselt genereeritud 16 tähemärgi pikkune salasõna, mis on mõeldud ühte konkreetsesse seadmesse või e-posti rakendusse sisestamiseks. Kuna rakenduse salasõna tuleb sisestada vaid ühe korra, siis ei pea seda ka meelde jätma. Rakenduse salasõna on vajalik lisada siis, kui kasutatakse kahe astmelist autentimist (2FA). Samuti on soovitav igale mobiiliseadmele lisada eraldi rakenduse salasõna, et näiteks mobiiliseadme kaotuse korral ei peaks kõikides seadmetes salasõna muutma, vaid piisab ainult selle konkreetse kaotatud seadme salasõna kustutamisest.

Lisamine

Rakenduse salasõna saab lisada Veebimeili kaudu jaotises Seaded -> Turvalisus -> Rakenduste salasõnad. Rakenduse salasõna lisamisel tuleb määrata seadme või rakenduse nimi (kirjeldus). Igal rakenduse salasõna juures kuvatakse ka aega, millal viimati sellega sisse logiti. Salasõna hakkab tööle kohe peale lisamist.

 

Muutmine

Rakenduse salasõna muuta ei ole võimalik. Kui salasõna on ununenud, tuleb see kustutada ja uuesti lisada.

Kustutamine

Rakenduse salasõna kustutamiseks tuleb vajutada punast Kustuta nuppu.

Skoop

Rakenduse salasõnaga saab kasutada nii SMTP, IMAP ja ka POP3 protokolle. Toetatud on vaid turvalised SSL/TLS ühendused. Skoopi hetkel kitsendada ei ole võimalik.

Updated on 15. mai 2024

Was this article helpful?

Related Articles