1. Home
  2. Tehniline
  3. WordPressi admin kasutaja salasõna vahetamine phpMyAdmin-is

WordPressi admin kasutaja salasõna vahetamine phpMyAdmin-is

WordPressi admin kasutaja salasõna on võimalik vahetada otse phpMyAdmin kaudu. Sinna sisenemiseks on vaja teada andmebaasi (MySQL) kasutajanime ja selle salasõna. Kuna Zone+ kaudu paigaldatud WordPress lisab automaatselt MySQL andmebaasi ja kasutaja, siis phpMyAdmin’i sisenemiseks vajaliku salasõna leiate WordPressi wp-config.php failist. Siin on juhised vajalike andmete leidmiseks, sisenemiseks ja salasõna muutmiseks.

1. Esmalt tuleb esmalt sisse logida teenuste halduskeskkonda Minu Zone. Avanevalt lehelt vali Veeb ja E-post alt  menüüst Failid.

2. Avanenud aknas valige kataloog htdocs (kui WP on paigaldatud vaikimisi peadomeenile) või vastav kaust, kuhu WP on paigaldatud. FTP-sse on võimalik siseneda ka mõne FTP klientprogrammiga (FileZilla, Smart FTP jne).

3. Kaustast htdocs leidke fail nimega wp-config.php. Faili saate avada klikkides sellele ja seejärel avanenud rippmenüüst vajutades Edit.

4. Failis wp-config.php on kaks olulist rida: DB_USER ja DB_PASSWORD. Kopeerige omale tekstifaili DB_USER ehk andmebaasi kasutajanimi ja DB_PASSWORD ehk andmebaasi kasutaja salasõna.

5. phpMyAdmin’i sisenemiseks avage veebilehitsejas aadress pma.zone.ee. Sisestage seal oma domeeninimi. Seejärel suunatakse Teid phpMyAdmin sisselogimise lehele.

Avanenud aknas sisestage andmebaasi (MySQL) kasutajanimi ja salasõna, mille kopeerisite wp-config.php failist.

6. Avanenud phpMyAdmin aknas vajutage andmebaasi nimele ja avanenud valikust *_users, kus * on tähetede või numbrite kombinatsioon. Salasõna muutmiseks vajutage Edit.

Uutel Zone+ kaudu lisatud rakendustel on kasutajanimeks zoneplus. Varem paigaldatud WordPressil on kasutajanimeks vaikimisi admin. user_pass real valige Funktsiooni rippmenüüst MD5 ja seejärel punasega märgitud väljale sisestage uus salasõna ja vajutage lehe all paremas nurgas GO.

Updated on 25. aug. 2022

Was this article helpful?

Related Articles