1. Home
  2. Tehniline
  3. WordPressi admin kasutaja salasõna vahetamine phpMyAdmin-is

WordPressi admin kasutaja salasõna vahetamine phpMyAdmin-is

WordPressi admin kasutaja salasõna on võimalik vahetada otse phpMyAdmin kaudu. Sinna sisenemiseks on vaja teada andmebaasi (MySQL) kasutajanime ja selle salasõna. Kuna Zone+ kaudu paigaldatud WordPress lisab automaatselt MySQL andmebaasi ja kasutaja, siis phpMyAdmin’i sisenemiseks vajaliku salasõna leiate WordPressi wp-config.php failist. Siin on juhised vajalike andmete leidmiseks, sisenemiseks ja salasõna muutmiseks.

1. Valige Zone kodulehel Minu Zone ja sisenege oma ZoneID kasutajaandmetega. Valige teenuste ülevaate lehel Virtuaalserverid ja kiirviide failid.
2. Avanenud aknas valige kataloog htdocs (kui WP on paigaldatud vaikimisi kodukataloogi) või vastav kaust, kuhu WP on paigaldatud. FTP-sse on võimalik siseneda ka mõne FTP klientprogrammiga (FileZilla, Smart FTP jne).
3. Kaustast htdocs leidke fail nimega wp-config.php. Faili saate avada parema hiireklõpsuga. Avanenud aknas valige Ava rakenduses ja seal parema klõpsuga Lähteteksti redaktor.
4. Failis wp-config.php on kaks olulist rida: DB_USER ja DB_PASSWORD. Kopeerige omale tekstifaili DB_USER ehk andmebaasi kasutajanimi ja DB_PASSWORD ehk andmebaasi kasutaja salasõna.
 
5.1. Üks võimalus phpMyAdmin’i sisenemiseks on aadressil pma.zone.ee. Sisestage seal oma domeeninimi. Seejärel suunatakse Teid phpMyAdmin sisselogimise lehele.
Avanenud aknas sisestage andmebaasi (MySQL) kasutajanimi ja salasõna, mille kopeerisite wp-config.php failist.

 

5.2. Teine võimalus sisenemiseks on Minu Zone keskkonnas. Valige teenuste ülevaate lehel Virtuaalserverid ja kiirviide Halda. Seejärel valige MySQL ja phpMyAdmin. Vajutage nupule “vajuta siia, et avada phpMyAdmin uues aknas”. Seejärel suunatakse Teid phpMyAdmin sisselogimise lehele, kus tuleb sisestada andmebaasi (MySQL) kasutajanimi ja selle salasõna.
6. Avanenud phpMyAdmin aknas vajutage andmebaasi nimele ja avanenud valikus wp_users. Salasõna muutmiseks vajutage Muuda.
Uutel Zone+ kaudu lisatud rakendustel on kasutajanimeks zoneplus. Varem paigaldatud WordPressil on kasutajanimeks vaikimisi admin. Punasega märgitud väljale sisestage uus salasõna ja vajutage Mine.

 

Updated on 18. okt. 2018

Was this article helpful?

Related Articles