1. Home
  2. E-post
  3. E-posti seadistamine
  4. SPF, DKIM ja DMARC – kuidas vältida sinu saadetud e-posti märkimist rämpspostiks?
  1. Home
  2. E-post
  3. SPF, DKIM ja DMARC – kuidas vältida sinu saadetud e-posti märkimist rämpspostiks?

SPF, DKIM ja DMARC – kuidas vältida sinu saadetud e-posti märkimist rämpspostiks?

SPF, DKIM ja DMARC on kolm tehnoloogiat, mis aitavad vältida sinu saadetud e-posti märkimist rämpspostiks.

Kõik kolm on DNSi ehk domeeni nimeserverisse lisatavad kirjed.

  • SPF on nimekiri serveritest, mis tohivad sinu domeeninimega e-posti saata.
  • DKIM lisab väljuvale e-postile digitempli, mis võimaldab vastuvõtjal kontrollida saatja õigust domeeni nimel posti saata.
  • DMARC kinnitab, et SPF ja/või DKIM on kasutusel ning võimaldab tellida raporteid väärkasutuse või reeglitele mitte vastavate kirjade kohta.

Ülalnimetatud kirjed saab sisse lülitada Minu Zone keskkonnas valides teenuste ülevaate lehel vasakul menüüs Virtuaalserverid, seejärel E-post ja DKIM / SPF / DMARC

Vajutades iga teenuse juures nupule Aktiveeri oled kolme klõpsuga aktiveerinud kirjed ja tõstnud oma domeeni usaldusväärsust. Seadistused jõustuvad 15 minuti jooksul.

NB!

Kirjete aktiveerimise eelduseks on, et kõik kasutajad saadavad kirju välja Zone väljaminevast e-posti serverist (smtp.zone.ee või smtp.zone.eu) või meie veebimeili kaudu aadressil https://webmail.ee või https://webmail.zone.ee

Kui kasutad lisaks Zone serverile kirjade saatmiseks ka teiste teenusepakkujate teenuseid, siis uuri pakkuja käest soovituslik SPF kirjele lisatav IP-aadress või “include:” ning kohanda SPF-kirjet vastavalt. DKIM lubamisel arvesta, et see puudutab ainult Zone serverite kaudu saadetavaid kirju!

Updated on 9. mai 2022

Was this article helpful?

Related Articles