1. Esileht
  2. Tehniline
  3. PHP
  4. Kuidas näha ja uuendada aegunud PHP versioone?

Kuidas näha ja uuendada aegunud PHP versioone?

Kui mõnes sinu Virtuaalserveris on kasutusel aegunud PHP versioone, siis tekib Minu Zone haldusliidesesse sisselogimist lehe ülaserva punane kast hoiatusega “Teil on kasutusel aegunud PHP versioon(e)”.

Kui seda punast hoiatuskasti ei ole, siis sinu Virtuaalserverites aegunud PHP versioone kasutusel ei ole.

Punasele hoiatuskastile klikkides avaneb sulle ülevaade kõikidest aegunud PHP versioonidega Virtuaalserveritest ja nende alamdomeenidest. Ülevaateaken pakub ka mugava võimaluse PHP versioonide koheseks uuendamiseks.

Kui sul on kasutusel PHP versioon, mis on vanem kui PHP 5.6, siis peaksid selle kindlasti välja vahetama, kuna tehniliselt ei ole võimalik nii vanu PHP versioone peagi toetada.

Minimaalne PHP versioon, mida Zone lubab sul endale valida ongi PHP 5.6. Kuid arvesta, et ka see on formaalselt aegunud – selles turvaauke enam arendaja poolt ei parandata, kuigi tehniliselt on võimalik seda veel toetada.

Tähelepanu! Uuendusliku ja unikaalse võimalusena pakub Zone sulle võimaluse testida oma veebisaiti PHP 5.6 versiooniga nii, et seda kasutatakse vaid sinu külastusel. Nii ei häiri uuema PHP versiooniga eksperimenteerimine sinu veebilehe külastajaid.

Kui klikid sinisele luubiga PHP 5.6 nupule, saad aktiveerida PHP 5.6 vaid sinu arvuti jaoks, et testida, kas koduleht PHP 5.6-ga töötab.

PHP versiooni muutumine serveris võtab aega kuni 3 minutit. Selleks, et kontrollida, kas uus PHP versioon on rakendunud, on soovitav teha suvalise nimega .php fail, mille sisuks:

<?php
phpinfo();

Kui selgub, et koduleht siiski uuema PHP versiooniga ei tööta, siis on võimalik tunni aja jooksul PHP versioon tagasi muuta. Seda saab teha haldusliideses pea- või alamdomeeni seadetes.

Viimati muudetud 27. sept. 2019

Kas sellest artiklist oli abi?

Artiklid samal teemal