1. Home
  2. Domeenid
  3. .EE domeenid
  4. .EE domeeni pikendamine

.EE domeeni pikendamine

Tähelepanu

Domeeninime omamine annab sulle õiguse seda nime internetis kasutada seega on oluline, et domeen registris ei aeguks. Domeeni aegumisel lõpetab töö sinu veebileht ja domeenilõpuline e-post.
Domeeni pikendamist ei tohiks kunagi jätta registreerimisperioodi viimasele päevale.

Teavitused


60 päeva
enne domeeni aegumist saadame sinu ZoneID konto kontakt e-posti aadressile automaatse aegumisteavituse.
30 päeva enne domeeni aegumist koostame domeeni aastase registreerimisperioodi pikendamiseks automaatse tellimuse ja saadame välja arve.

Domeeni pikendamiseks piisab, kui tasud õigeaegselt meie poolt koostatud arve. Arve tasumisel soovitame kasutada pangalinki. Tavaülekandega tasumisel märgi maksele kindlasti viitenmber ja selgitusse domeeni nimi koos arve numbriga. Arve maksetähtaeg on 10 päeva.

Teavitused saadetakse domeeni omaniku kontakt e-posti aadressile ja sinu ZoneID konto kontaktaadressile.
Automaatne arve domeeni registreerimisperioodi pikendamiseks saadetakse sinu ZoneID konto kontaktaadressile (mitte arvelduse e-posti aadressile!)

Tähelepanu!

Domeeni omaniku kontakaadress ja “Minu Zone” konto kontaktaadress on meie jaoks ainsad viisid kuidas sind domeeni aegumisest teavitada, palun veendu, et need e-posti aadressid on õiged ja kasutuses.

Pikendamine

Domeeni saad pikendada ka enne meiepoolset tellimuse koostamist, selleks logi sisse “Minu Zone” keskkonda ja klõpsa “Teenuste ülevaate” esilehel domeeni nimel

Vali järgmisest aknast “Pikenda”
.EE domeeni registreerimisperioodi on võimalik maksimaalselt pikendada kümne aastani.

Tellimuse esitamiseks klõpsa “Kinnita” nupul- edasi suunatakse sind arvet tasuma.
Tasumisel soovitame kasutada pangalinki.

Lisainfo

Pane tähele, et sinu poolt vormistatud domeeni pikendamise tellimuse arve tähtaeg on üks päev.
Seda põhjusel, et domeeninimi registris õigel hetkel pikendatud saaks ja nimega seotud teenused (domeenilõpuline e-post, veebileht jne) plaanipäraselt tööle jääksid.
Võid arve tasuda ka hiljem aga palun ära jäta seda viimasele hetkele kuna sellisel juhul võib tekkida sinu domeeni töös ajaline katkestus. Esitatud tellimus kustutatakse arve tasumata jätmisel automaatselt 30 päeva möödudes.

Pikendamise tellimuse tühistamine

Võib ette tulla olukordi, kus pikendamise tellimus on automaatselt koostatud domeenile, mida sa enam ei kasuta ega vaja.
Sellisel juhul saad domeeni pikendamise tellimuse tühistada domeenide ülevaate aknast, klõpsates nupul “Vaata tellimust”


Tellimuse aknas klõpsa “Tühista tellimus” nupul ja kinnita.

Pikendamise tellimuse tühistamisel koostatakse automaatselt kreeditarve ja selle domeeni aegumise kohta me sulle enam teavitusi ei saada.

Tähelepanu

Domeeni aegumisel ei suleta tähtajatu lepinguga Virtuaalserveri teenust. Kui aegunud domeenil on meie juures kasutusel Virtuaalserver, palun teavita meid serveriteenuse sulgemise soovist info@zone.ee aadressile

Updated on 3. juuni 2022

Was this article helpful?

Related Articles