1. Home
  2. Domeenid
  3. .EE domeenid
  4. .EE domeeni omanikuvahetus eraisikust registreerija surma korral

.EE domeeni omanikuvahetus eraisikust registreerija surma korral

Domeeni on võimalik pärida ja anda üle selleks õigustatud isikule (pärijale). Selleks on vaja teha domeeni omanikuvahetus.

Esmalt lisage palun meie kodulehel kasutajakonto oma andmetega – https://www.zone.ee/et/registreeri/

Kui konto on lisatud, siis saatke meile digitaalselt allkirjastatud avaldus, kus on kirjas, et soovite domeeni liigutada sellele kontole. Kindlasti märkige avalduses ka domeeni uus kontaktiks olev e-posti aadress – sellele aadressile saadame domeeni autoriseerimiskoodi, mille alusel saate esitada omanikuvahetuse tellimuse. Koos avaldusega saatke meile ka pärimisõigust tõendav dokument.

Mis on pärimisõigust tõendav dokument?

Pärimisõiguse dokumendiks loetakse dokumenti, mis on notariaalselt tõestatud ja milles on notari poolt kinnitatud õigusjärgsed pärijad. Selliseks dokumendiks ei ole abielutunnistus, surmatunnistus, testament vms dokument. Mitme pärija puhul peavad teised pärijad vormistama domeenist loobumise avalduse uue omaniku kasuks, sest domeenil ei saa olla mitu omanikku. Ka see avaldus peab olema digitaalselt allkirjastatud.

Domeenireeglite kohaselt on võimalik 6 kuud pärast vana omaniku surma alustada domeeni suhtes kustutamismenetlust. Seega soovitame alustada domeeni omanikuvahetust enne selle aja möödumist.

Kustutamismenetlus on 30-päevane protsess, mille lõppedes suunatakse domeen oksjonile ja kui see seal omale uut soovijat ei saa, siis domeen kustutatakse registrist ja selle saab uuesti registreerida “kes ees, see mees” põhimõttel.

Kustutamismenetluse ajal on võimalik teha domeeni omanikuvahetust.

Kui domeeni omanik oli juriidiline isik, ning ettevõtte ainuke juhatuse liige sureb ja ettevõte läheb kustutamisele, siis on domeeni omaniku vahetamiseks vaja edastada meile samad dokumendid, mis eraisikust registreerija puhul.

Lisainfot saab lugeda Eesti Interneti Sihtasutuse lehelt siit ja siit.

 

Updated on 16. apr. 2024

Was this article helpful?

Related Articles