1. Home
  2. Domeenid
  3. Toimingud domeenidega
  4. Domeeni pikendamisest loobumine

Domeeni pikendamisest loobumine

Kui Minu Zone kontol on domeene vähem kui 100, siis vaikimisi saadetakse meie poolt iga domeeni kohta aegumisteavitused ja 30 päeva enne domeeni aegumist koostatakse ka ühe aasta pikendamise arve. See tähendab, et automaatne pikendamine on sisse lülitatud.

Kui domeene on rohkem kui 100, siis saadetakse aegumisteavitused, aga automaatselt arvet ei koostata. See tähendab, et automaatne pikendamine on välja lülitatud.

Neid seadistusi saab Minu Zone keskkonnas muuta.

Pikendamisest loobumine

Domeenide halduses klõpsa kõigepealt oma domeeninimel. Jaotises Automaatne pikendamine on teavituste saatmine vaikimisi Sees, st et enne domeeni aegumist saadetakse meeldetuletusi domeeni kehtivusaja lõppemise kohta ja automaatselt koostatakse ka domeeni ühe aasta pikendamise arve.

Kui mingi domeeni pikendamine ei ole vajalik, siis liigutades lüliti olekusse Väljas, saab aegumisteavituste saatmise välja lülitada. See tähendab, et selle domeeni kohta ei saadeta enne aegumist meeldetuletusi ja ei koostata pikendamise arvet.

Kui domeeni halduses kuvatakse Automaatne pikendamine asemel Aegumisteavitused, siis järelikult on sellel ZoneID kontol kõikide domeenide automaatne pikendamine välja lülitatud (st domeeni osas saadetakse aegumisteavitusi, aga automaatset pikendamise arvet ei koostata). Järgmises lõigus on kirjas, kuidas seda sisse saab lülitada.

Automaatse arve koostamine

Samas domeeni halduses on võimalik hallata ka automaatse uuendamise seadeid kõikidel domeenidel korraga. See kehtib kõigi sellel ZoneID kontol olevate domeenide kohta.

Kui domeenide automaatne pikendamine on sisse lülitatud, siis saadame aegumisteated ja arved enne domeenide aegumist. Järgmises punktis on juhis, kuidas saab tühistada pikendamise tellimuse kui juba on koostatud arve domeenile, mida tegelikult ei ole soov pikendada.

Kui domeenide automaatne pikendamine on välja lülitatud, siis saadame ainult aegumisteavitusi. Arvet domeenide pikendamiseks automaatselt ei koostata. Arve koostatakse pikendamise tellimuse käigus, mille peab esitama ise Minu Zone keskkonnas.

 

Pikendamise tellimuse tühistamine

Kui domeeni pikendamise kohta on juba arve koostatud, aga ei ole soovi seda domeeni pikendada, siis on edasiseks kaks lahendust:

1. jätta pikendamise arve maksmata, selle tulemusena domeen aegub ja vastavalt domeenireeglitele kustutatakse registrist. Pikendamise arve tühistatakse automaatselt kui domeen aegub.
2. Minu Zone keskkonnas domeenide halduse jaotises Tellimused saab domeeni pikendamise tellimuse koos arvega ise tühistada. Selleks on vaja klõpsata tellimuse numbril ja seejärel Tühista tellimus. Tellimuse tühistamisel krediteeritakse ka arve automaatselt.

NB! Domeeni pikendamisest loobumisega ja pikendamise tellimuse tühistamisega domeeniga seotud serveriteenuseid automaatselt ei suleta.
Serveriteenuste sulgemiseks on vaja kindlasti täita serveri sulgemisvorm veebimajutuse halduses valides menüüs Serveriteenus ja Pakett ja arveldusperiood. Sulgemisvorm avaneb lingil Lõpeta teenus.
Kui sul puudub juurdepääs domeeniga seotud serveri haldusele, siis saada palun serveri sulgemise sooviga kiri aadressile info@zone.ee.

Updated on 14. juuni 2024

Was this article helpful?

Related Articles