1. Home
  2. Domeenid
  3. Domeenide pikendamine

Domeenide pikendamine

Tähelepanu

Domeeninime omamine annab sulle õiguse seda nime internetis kasutada. Seega on oluline, et domeen registris ei aeguks. Domeeni aegumisel lõpetab töö sinu veebileht ja domeenilõpuline e-post.
Domeeni pikendamist ei tohiks kunagi jätta registreerimisperioodi viimasele päevale.

Teavitused

Enne domeeni aegumist saadetakse selle kohta ka teavitused.
Aegumisteated saadame 60, 30, 14, 7, 3 ja 1 päev enne domeeni aegumiskuupäeva.
30 päeva enne aegumist koostame ka domeeni ühe aasta pikendamise arve ja see lisatakse ZoneID konto kontaktaadressile saadetavale aegumisteatele. Kui domeen saab pikendatud, siis me rohkem aegumisteateid ei saada.

Domeeni pikendamiseks piisab, kui tasud õigeaegselt meie poolt koostatud arve. Arve tasumisel soovitame kasutada pangalinki. Tavaülekandega tasumisel märgi maksele kindlasti viitenumber ja selgitusse arve number. Arve maksetähtaeg on 10 päeva.

Aegumisteavitused saadetakse domeeni omaniku kontakt e-posti aadressile ja selle ZoneID konto kontaktaadressile, kus domeen asub.
Automaatne arve domeeni registreerimisperioodi pikendamiseks saadetakse sinu ZoneID konto kontaktaadressile (mitte arvelduse e-posti aadressile!)

Tähelepanu!

Domeeni omaniku kontaktaadress ja ZoneID konto kontaktaadress on meie jaoks ainsad viisid, kuidas sind domeeni aegumisest teavitada — palun veendu, et need e-posti aadressid on õiged ja kasutuses.

Domeenid, millele rakendub aegumiskünnis ehk Threshold periood, saavad esimese aegumisteate kui domeeni aegumiseni on jäänud 60 päeva + threshold periood. Siin artiklis on ülevaade aegumiskünnisega domeenidest.

Pikendamine

Domeeni saab pikendada ka enne meiepoolse tellimuse koostamist, selleks logi sisse Minu Zone keskkonda ja klõpsa Teenuste ülevaate lehel domeeni nimel.

Vali järgmisest aknast Pikenda
Erinevatel domeenidel on maksimaalne lubatud pikendamise periood erinev. Osasid domeene on võimalik pikendada korraga vaid üheks aastaks, samas teisi domeene kuni kümneks aastaks. Perioodi rippmenüüst saad valida mitmeks aastaks domeeni pikendad.
Automaatne pikendamise tellimus koostatakse ühe aasta kohta.

Tellimuse esitamiseks klõpsa Kinnita ja sind suunatakse arvet tasuma.
Tasumisel soovitame kasutada pangalinki.

Lisainfo

Pane tähele, et sinu poolt vormistatud domeeni pikendamise tellimuse arve tähtaeg on üks päev. Seda põhjusel, et domeeninimi registris õigel hetkel pikendatud saaks ja nimega seotud teenused (domeenilõpuline e-post, veebileht jne) plaanipäraselt tööle jääksid.
Võid arve tasuda ka hiljem, aga palun ära jäta seda viimasele hetkele, kuna sellisel juhul võib tekkida sinu domeeni töös ajaline katkestus. Esitatud tellimus tühistatakse arve tasumata jätmisel automaatselt 30 päeva möödudes.

Pikendamise tellimuse tühistamine

Võib ette tulla olukordi, kus pikendamise tellimus on automaatselt koostatud domeenile, mida sa enam ei kasuta ega vaja.
Sellisel juhul saad domeeni pikendamise tellimuse tühistada domeenide ülevaate aknast, klõpsates nupul Vaata tellimust.


Tellimuse aknas klõpsa lingil Tühista tellimus ja kinnita.

Pikendamise tellimuse tühistamisel koostatakse automaatselt kreeditarve.

Tähelepanu

Domeeni aegumisel ei suleta tähtajatu lepinguga Virtuaalserveri teenust. Kui aegunud domeenil on meie juures kasutusel Virtuaalserver, palun teavita meid serveriteenuse sulgemise soovist info@zone.ee aadressile. Samuti saad serveri sulgeda Minu Zone keskkonna jaotises Veebimajutus valides menüüs Pakett ja arveldusperiood

Updated on 14. juuli 2023

Was this article helpful?

Related Articles