1. Esileht
  2. Domeenid
  3. Domeenide pikendamise erireeglid

Domeenide pikendamise erireeglid

Üldjuhul on võimalik domeeni kehtuvusaega automatiseeritult pikendada, kui domeeni aegumiseni on jäänud 60 päeva.

Erandiks on domeenid, millele rakendub Threshold periood – nende kehtivusaja pikendamiseks tuleb tellimus esitada hiljemalt teatud arv päevi enne aegumist, et pikendamist saaks menetleda automatiseeritult.

Sellisteks domeenideks on kahetähelised maatähisega domeenid nagu ac[5], at[5], be[5], by[35], cc[5], ch[5], co.uk[5], com.pl[5], cz[35], de[5], dk[20], fm[35], fr[5], hr[35], ie[35], io[35], is[70], it[5], li[5], lu[35], nl[15], pl[5], pt[35], ro[5], se[10], sh[5], si[45], tv[5], vg[30] ja ws[35]. Domeeni laiendi juures olev [number] tähistab päevade arvu aegumiseni ja seda nimetatakse domeeni threshold perioodiks.

Nimekirjas olevatele domeenidele:

  • saadetakse esimene teavitus siis, kui domeeni aegumiseni on jäänud 60 päeva + threshold periood

  • koostatakse automaatne pikendamise tellimus siis, kui aegumiseni on jäänud 30 päeva

NB! Domeene on võimalik pikendada ka siis, kui threshold periood on alanud. Sellisel juhul menetletakse tellimust meie poolt käsitsi, mis toob sisse viite ja seetõttu ei saa me tagada, et domeen kindlasti õigeaegselt pikendatakse. Teeme oma parima, et kõik laabuks tõrgeteta.

TÄHELEPANU! Pikendamise tellimuste menetlemise eelduseks on süsteemi edukalt laekunud makse. Tellimuste menetlemine või domeeni taastamine aegunud olekust võib viibida paar päeva, kui tellimus esitatakse 2-3 tundi enne tööpäeva lõppu või nädalavahetusel. Kui domeen on juba aegunud, aga soovid seda siiski pikendada, siis taastamine aegunud olekust võib olla pikendamisest erineva hinnaga. Täpsema info saamiseks võta ühendust meie klienditoega.

Kuidas domeeni pikendada?

Viimati muudetud 18. okt. 2018

Kas sellest artiklist oli abi?

Artiklid samal teemal