1. Home
  2. Tehniline
  3. WordPressi URL-i vahetamine ajutise aadressi vastu

WordPressi URL-i vahetamine ajutise aadressi vastu

WordPressi paigaldamisel eeldab rakendus, et domeeni nimeserverid või selle A-kirje on suunatud Zone serverile. Kui on soov eelnevalt seada WordPress valmis meie serveris ja alles seejärel suunata domeeni või selle A-kirje meie serverile, siis tuleb vahepeal ära vahetada WordPressi nimi meie serveri ajutise aadressiga phpMyAdmin-is.

1. Valige Zone kodulehel Minu Zone ja sisenege oma ZoneID kasutajaandmetega. Valige teenuste ülevaate lehel Veeb ja E-post alt kiirviide Failid.
2. Avanenud aknas valige kataloog htdocs (kui WP on paigaldatud vaikimisi kodukataloogi) või vastav kaust, kuhu WP on paigaldatud. FTP-sse on võimalik siseneda ka mõne FTP klientprogrammiga (FileZilla, Smart FTP jne).
3. Kaustast htdocs leidke fail nimega wp-config.php. Faili saate avada parema hiireklõpsuga. Avanenud aknas valige Edit.
4. Failis wp-config.php on kaks olulist rida: DB_USER ja DB_PASSWORD. Kopeerige omale tekstifaili DB_USER ehk andmebaasi kasutajanimi ja DB_PASSWORD ehk andmebaasi kasutaja salasõna.
 
5.1. Üks võimalus phpMyAdmin’i sisenemiseks on aadressil pma.zone.ee. Sisestage seal oma domeeninimi. Seejärel suunatakse Teid phpMyAdmin sisselogimise lehele.
Avanenud aknas sisestage andmebaasi (MySQL) kasutajanimi ja salasõna, mille kopeerisite wp-config.php failist.
5.2. Teine võimalus sisenemiseks on Minu Zone keskkonnas. Valige teenuste ülevaate lehel Virtuaalserverid ja kiirviide Halda. Seejärel valige MySQL ja phpMyAdmin. Vajutage nupule “vajuta siia, et avada phpMyAdmin uues aknas”. Seejärel suunatakse Teid phpMyAdmin sisselogimise lehele, kus tuleb sisestada andmebaasi (MySQL) kasutajanimi ja selle salasõna.

6. Avanenud phpMyAdmin aknas vajutage andmebaasi nimele ja avenenud valikus wp_options.

7. Seejärel leidke üles siteurl ja vajutage Edit.

Uues aknas tuleb asendada praegune option_value http://domeeninimi.tld ajutise aadressi vastu.

Ajutise aadressi leiate serveri avamise kirjast kujul http://domeen-ee.vserver.zonevs.eu või võttes meie klienditoega ühendust aadressil info@zone.ee. Kui WordPress lisatakse alamdomeenile nagu antud juhul, kus WordPress on paigaldatud alamdomeenile nimega wordpress, siis on alamdomeeni kuju http://wordpress-igatahes-eu.vserver.zonevs.eu. Kui alamdomeeninimi on erinev, siis on ajutises aadressis wordpressi asemel enda määratud alamdomeeninimi ja selle järel serveri ajutine aadress.

Salvestamiseks vajutage akna all vasakus nurgas valikule Go.

8. Sama tuleb korrata ka real home, mille leiate järgmisest aknast valides >.

Ja realt home valikust Edit.

Täpselt nii nagu punktis 7 tuleb ka punktis 8 ära vahetada option_value vastavalt näitele http://wordpress.igatahes.eu -> http://wordpress-igatahes-eu.vserver.zonevs.eukasutades selleks, enda serveri ajutist aadressi.

Kui veebileht on valmis seatud ajutisel aadressil ja on soov see teha avalikuks, siis tuleb samamoodi asendada ajutine aadress kodulehe reaalse aadressiga. Mitte asendamisel avaneb koduleht ajutiselt aadressil näidates seda ka aadressireal.

Updated on 12. sept. 2022

Was this article helpful?

Related Articles