1. Home
  2. Domeenid
  3. .EU domeenid
  4. .EU domeeni autoriseerimiskood ja selle tellimine

.EU domeeni autoriseerimiskood ja selle tellimine

.EU domeeni autoriseerimiskood on vajalik domeeninime registripidaja või juba meie juures asuva domeeni omaniku vahetamiseks. .EU domeeninime autoriseerimiskood koosneb mõttekriipsuga eraldatud 16 tähest ja numbrist ning selle vorming on järgmine: YYYY-AAAA-BBBB-CCCC.

Autoriseerimiskoodi saamiseks on kolm erinevat võimalust:

Minu Zone keskkond

Kui domeeni omaniku kontakt e-posti aadress ei ole miskil põhjusel kasutuses või postkastile puudub ligipääs, saad omaniku aadressi enne koodi tellimist toimiva aadressi vastu vahetada. Juhised leiab siit.

Domeeni autoriseerimiskoodi tellimiseks klõpsa “Minu Zone” keskkonna Teenuste ülevaate lehel soovitud domeeni nimel.

 

Järgmisest aknast vali “Omanikuvahetus” ja siis “Saada autoriseerimiskood”.

 

Autoriseerimiskood saadetakse 10-15 minuti jooksul domeeni omaniku kontakt e-posti aadressile.

 

Minu .EU lõppkasutaja extranet

Autoriseerimiskoodi saate tellida ka läbi lõppkasutaja extraneti .EU domeeni keskregistri EURid kodulehel: https://eurid.eu/et/minu/

Hädaolukorra kinnituskoodi taotlus EURid lehel

Kui Teil ei ole võimalik autoriseerimiskoodi läbi kahe eelneva meetodi tellida, siis saate saata EURid-ile ametliku hädaolukorra kinnituskoodi taotluse. Sealt leiate ka juhised vormi täitmiseks (jaotus “Hädaolukorra kinnituskood”): https://eurid.eu/et/minu/


TÄHELEPANU!

Zone kaudu registreeritud domeeni registreerija kontaktandmeid on võimalik kontrollida Minu Zone keskkonnas vajutades “Teenuste ülevaade” lehel domeeninimel ja seejärel “Domeeni kontaktid”.
Domeeni kontaktandmeid on võimalik kontrollida ka läbi WHOIS andmebaasi.
Autoriseerimiskood on kehtiv 40 päeva. Uue koodi tellimisel muutub vana kood kehtetuks. Seega on uus kood kehtiv järgnevad 40 päeva. Kui uus kood tellitakse 24 tundi peale esmase koodi tellimist, jääb kood samaks. Autoriseerimiskood kaotab oma kehtivuse peale kasutamist.

Updated on 28. jaan. 2023

Was this article helpful?

Related Articles