1. Home
  2. Domeenid
  3. .EU domeenid
  4. .EU domeeni autoriseerimiskood ja selle tellimine

.EU domeeni autoriseerimiskood ja selle tellimine

EU domeeni autoriseerimiskood on vajalik domeeninime registripidaja või juba meie juures asuva domeeni omaniku vahetamiseks. EU domeeninime autoriseerimiskood koosneb mõttekriipsuga eraldatud 16 tähest ja numbrist ning selle vorming on järgmine: YYYY-AAAA-BBBB-CCCC.

Autoriseerimiskoodi saamiseks on kolm erinevat võimalust:

1. Zone halduses oleva .EU domeeni autoriseerimiskoodi saate tellida Domeenide halduses valikust Minu Domeenid, avades vastava domeeni ja vajutades valikule EPP autoriseerimiskood. Kood saadetakse domeeni registreerija e-posti aadressile. Enne autoriseerimiskoodi tellimist veenduge kindlasti, et registreerija e-posti aadress on aktuaalne ja toimiv.

2. Autoriseerimiskoodi saate tellida ka läbi lõppkasutaja extraneti .EU domeeni registri EURid kodulehel: https://eurid.eu/et/minu/

3. Kui Teil ei ole võimalik autoriseerimiskoodi läbi kahe eelneva meetodi tellida, siis saate saata EURid-ile ametliku hädaolukorra kinnituskoodi taotluse. Sealt leiate ka juhised vormi täitmiseks.

TÄHELEPANU! Zone kaudu registreeritud domeeni registreerija kontaktandmeid on võimalik kontrollida halduskeskkonna valikus Minu domeenid ja domeenil olevast valikust kontaktid. Domeeni kontaktandmeid on võimalik kontrollida ka läbi WHOIS andmebaasi. Autoriseerimiskood on kehtiv 40 päeva. Uue koodi tellimisel muutub vana kood kehtetuks. Seega on uus kood kehtiv järgnevad 40 päeva. Kui uus kood tellitakse 24 tundi peale esmase koodi tellimist, jääb kood samaks. Autoriseerimiskood kaotab oma kehtivuse peale kasutamist.

Updated on 18. okt. 2018

Was this article helpful?

Related Articles