1. Home
  2. Domeenid
  3. .EU domeenid
  4. .EU domeeni aegumine ja kustutamine

.EU domeeni aegumine ja kustutamine

.EU domeeni aegumisel algab domeenil 40 päeva kestev karantiin.
Karantiini ajal ei ole domeen aktiivne – domeeniga seotud koduleht ja e-post ei toimi.
Karantiini ajal on võimalik domeeni registreeringut pikendada.

Kui domeeninime ei pikendata (reaktiveerita), siis domeen kustutatakse 40 päeva möödudes ja kõigil soovijatel on võimalik seda registreerida lähtudes põhimõttest „kes ees, see mees“.

Aegunud domeeni pikendamine

Aegunud domeeni pikendamiseks ehk reaktiveerimiseks vali Zone kodulehel Minu Zone ja sisene oma ZoneID kasutajaandmetega. Klõpsa teenuste ülevaate lehel Domeenid. Jaotises Minu domeenid on näha sellel kontol olevad domeenid. Aegunud domeeni pikendamiseks klõpsa domeeninime kõrval Pikenda. Järgmise sammuna saad valida mitmeks aastaks soovid domeeni pikendada ja kinnitada tellimuse. Tellimus võetakse menetlusse kui arve on tasutud ja summa on laekunud Zone süsteemi. Juba esitatud tellimust ja koostatud arvet kuvatakse valikus Tellimused.

Kui maksta arve meie keskkonnas kasutades selleks pangalinki või krediitkaarti, siis laekub makse süsteemi 15 minuti jooksul. Kodulehe ja e-posti töö taastub paari tunni jooksul. Kui tasute arve tavalise pangaülekandega, siis laekub makse süsteemi paari tööpäeva jooksul (see sõltub pankadevaheliste maksete liikumise kiirusest). Pangaülekandega tasudes lisage kindlasti ka viitenumber ja makse selgitusse domeeni nimi ja arve number.

Updated on 20. juuli 2023

Was this article helpful?

Related Articles