1. Home
  2. Domeenid
  3. .EE domeenid
  4. .EE domeeni taotluse allkirjastamine

.EE domeeni taotluse allkirjastamine

Kui sisened Minu Zone keskkonda Smart-ID, mobiil-ID või ID-kaardiga ning oled ise eraisikuna domeeni registreerijaks või registreerija volitatud esindaja, siis on sinu esindusõigus juba tuvastatud ja taotlus eraldi allkirjastamist ei vaja. Kui allkirjastamine on siiski vajalik, siis on selleks kaks võimalust, mis kuvatakse kohe pärast tellimuse esitamist.

Klõpsates sobival makseviisil suunatakse sind arvet tasuma. Paypali maksega autoriseerimiseks peab Paypali konto olema verifitseeritud (Paypal Verified).
Valides Vaata arvet saab arve endale alla laadida ja teha makse ka eraldi pangaülekandega.

Kõikidel juhtudel peab makse tulema registreerija või volitatud halduskontakti pangakontolt. Eraldi pangaülekandega makstes peab makse selgituses olema kirjas arve number või domeeninimi koos viitenumbriga.

Krediitkaardimaksega domeeni taotlust autoriseerida ei saa!

Vali sobiv autoriseerimisvahend ja allkirjasta taotlus. Taotluse peab allkirjastama esindusõiguslik isik.
Kui sul puudub esindusõigus, siis saab siit lehelt kopeerida lingi, et saata see õigele isikule  taotluse allkirjastamiseks. See ei nõua keskkonda sisselogimist.

Taotluse allkirjastamine digitaalselt

Kui domeeni taotlus jäi tellimuse esitamisel allkirjastamata, siis saab selle allkirjastada ka hiljem.

Minu Zone keskkonnas domeenide halduses vali Tellimused ja klõpsa tellimuse juures Autendi

Järgmisel sammul suunatakse taotlust allkirjastama. Siit saab salvestada ka avaliku lingi ja saata selle edasi volitatud isikule. Lingi kaudu saab tema taotluse allkirjastada, ilma et peaks keskkonda sisse logima.

Olles valinud taotluse allkirjastamise saad soovi korral taotluse üle vaadata, et kõik andmed on õiged. Samuti saab siin taotluse alla laadida kui soovid selle eraldi allkirjastada (juhul kui see meie keskkonnas ei peaks õnnestuma).
Taotluse digitaalseks allkirjastamiseks on kolm võimalust – Mobiil-ID, Smart-ID, ID-kaart või USB võti – vali endale sobiv ja allkirjasta.

Kui taotlus on allkirjastatud, siis saab selle soovi korral ka endale alla laadida. Kuvatakse ka info selle kohta, kas esindusõigus on tuvastatud. Kui esindusõigust ei tuvastatud, siis on võimalik taotlus veelkord allkirjastada esindusõigusliku isiku poolt või edastada temale allkirjastamise link või saata allkirjastaja nimele tehtud volitus info@zone.ee aadressile.
Kui tellimuse arve ei olnud makstud, siis suunatakse edasi arve maksmisele.

Taotluse autoriseerimine maksega

Minu Zone keskkonnas domeenide halduses vali Tellimused ja seejärel tellimuse juures Maksa

Klõpsa arve tasumiseks sobival makseviisil. Pangalingi kaudu makstes vali endale sobiv pank ja sind suunatakse automaatselt internetipanka.

Paypali maksega autoriseerimiseks peab Paypali konto olema verifitseeritud (Paypal Verified). Krediitkaardimaksega domeeni taotlust autoriseerida ei saa!

Kõikidel juhtudel peab makse tulema registreerija või volitatud halduskontakti pangakontolt. Pangalingi kaudu makstes lisatakse juba automaatselt makse selgitusse vajalik info (domeeninimi ja arve number).

Valides Vaata arvet saab arve endale alla laadida ja teha makse ka eraldi pangaülekandega. Kui sa ei soovi ise arvet maksta, siis saad siit kopeerida makselingi ja edastada selle isikule, kes teeb makse.

Taotluse allkirjastamine Minu Zone keskkonda sisenemata

See võimalus on abiks eeskätt olukordades, kus domeeni registreerimisega tegeleb halduskontakt, kellel puudub registreerija esindamise õigus või kui volituse vormistamine pole mingil põhjusel võimalik.

  • Kui taotlus on esitatud, siis genereerib süsteem lingi, mille kaudu saab esindusõiguslik isik taotluse allkirjastada. Link tuleb saata edasi taotluse allkirjastajale.
  • Kui taotlus on juba allkirjastatud isiku poolt, kellel esindusõigus puudub, siis on sama lingi kaudu võimalik taotlus allkirjastada ka esindusõiguslikul isikul.

Lingi leiab domeenide halduse valikus Tellimused kui vajutada tellimuse juures Autendi. Järgmisel lehel kuvatakse link välisele dokumendi allkirjastamise lehele, mis tuleks edastada taotluse allkirjastajale.

Taotluse käsitsi allkirjastamine

Käsitsi taotluse allkirjastamisel on vajalik allkirjastaja isiku tuvastamine ja seetõttu on taotluse käsitsi allkirjastamine võimalik vaid Zone kontoris aadressil Lõõtsa 5, Tallinnas.

Tulles on vaja kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui esindate registreerijat, siis ka volitus. Kontoris allkirjastamisel lisandub tellimusele menetlustasu 5 eurot (koos käibemaksuga).

Tellimuse staatust saab jälgida valikus Tellimused

Updated on 18. veebr. 2023

Was this article helpful?

Related Articles