1. Home
  2. Domeenid
  3. .EE domeenid
  4. .EE domeeni taotluse allkirjastamine

.EE domeeni taotluse allkirjastamine


Taotlust on võimalik allkirjastada digitaalselt (ID-kaart, Mobiil-ID), pangaülekandega autoriseerides (pangamakse) või käsitsi Zone kontoris Lõõtsa 5

1. Pangaülekandega autoriseerimiseks avage Domeenide halduses valik Tellimused ja vastav tellimus. Seejärel valige Allkirjasta ja Autoriseeri taotlus kasutades pangaülekannet.

virtuaalserverid

Taotluse saate autoriseerida nii tavalise pangaülekande kui ka PayPal’i poolt verifitseeritud (PayPal Verified) kontoga. Makse selgitusse tuleb kindlasti lisada vastava tellimusega seotud domeeninimi ja viitenumber või arve number.

TÄHELEPANU! Pangaülekandega taotluse autoriseerimisel tuleb kindlasti silmas pidada seda, et makse tehtaks registreerija või halduskontakti arvelt. Konto omaniku nimi peab vastama registreerija või halduskontakti nimele. Kui pangaülekandega autoriseerib taotluse halduskontakt, siis on domeeni registreerimistoimingute lõpule viimiseks vaja Temale registreerija poolt volitust. Krediitkaardiga ei saa taotlust autoriseerida.

2. Digitaalselt – kasutades ID-kaarti või Mobiil-ID. Avage Domeenide halduses valik Tellimused ja vastav tellimus. Allkirjastamiseks klõpsake Allkirjasta ja Allkirjasta taotlus digitaalselt.

DigiDoc klient kaudu saate laadida üles oma arvutis eelnevalt digitaalselt allkirjastatud taotluse. Kui tellimus on juba allkirjastatud aga allkirjastaja puhul ei ole tegemist volitatud isikuga, siis volituse saate samuti lisada valikust DigiDoc klient.

TÄHELEPANU! Kui Teil ei õnnestu taotlust allkirjastada, siis saatke oma digitaalselt allkirjastatud taotlus meile e-posti aadressile info[@]zone.ee ja lisage juurde domeeninimi või tellimuse number. Kui taotluse allkirjastab esindusõigust mitte omav isik, siis on kindlasti vajalik esitada meile ka volitus esindusõiguse tuvastamiseks.

3. Käsitsi saate taotluse allkirjastada Zone kontoris aadressil Lõõtsa 5.

Käsitsi taotluse allkirjastamisel on vajalik allkirjastaja isiku tuvastamine ja seetõttu on taotluse käsitsi allkirjastamine võimalik vaid Zone kontoris meie töötaja juuresolekul. Mujal käsitsi allkirjastatud taotlust me ei saa aktsepteerida, olenemata sellest, kas see on saadetud meile skaneerituna e-postiga, faksiga või tavapostiga.

TÄHELEPANU! Asume Tallinnas aadressil Lõõtsa 5 ja tulles palume kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui esindate registreerijat, siis kindlasti ka volitus. Kontoris allkirjastamisel lisandub menetlustasu 5 eurot (koos käibemaksuga).

4. Taotluse allkirjastamine Minu Zone keskkonda sisenemata

See võimalus on abiks eeskätt olukordades, kus domeeni registreerimisega tegeleb halduskontakt, kellel puudub registreerija esindamise õigus või kui volituse vormistamine pole mingil põhjusel võimalik.

  • Kui taotlus on esitatud, siis genereerib süsteem lingi, mille kaudu saab esindusõiguslik isik taotluse allkirjastada. Link tuleb saata edasi taotluse allkirjastajale.
  • Kui taotlus on juba allkirjastatud isiku poolt, kellel esindusõigus puudub, siis on sama lingi kaudu võimalik taotlus allkirjastada ka esindusõiguslikul isikul.

Lingi leiate Domeenide halduse valikus “Tellimused” kui vajutate tellimusel ja seejärel “Autendi tellimus“. Järgmisel lehel kuvatakse link välisele dokumendi allkirjastamise lehele, edastage link taotluse allkirjastajale.

Tellimuse staatust saab jälgida valikus “Tellimused“.

 

Updated on 28. jaan. 2023

Was this article helpful?

Related Articles