ZoneCloud KKK

Mis on ZoneCloud töölaud?

ZoneCloud töölaud on keskkond, kuhu saab säilitamiseks ja jagamiseks saata oma faile.

See võimaldab:

  • hoida koopiat oma failidest Zone serveripilves;
  • jagada faile oma kolleegidega – selleks oleme loonud domeeni nimelise grupi, mis sisaldab kõiki kasutajaid, kellel on Zones sama lõpuga e-posti aadress;
  • jagada faile lingi abil oma koostööpartneritega, nii et failid on kaitstud salasõnaga või lingile on määratud aegumiskuupäev;
  • sünkroniseerida oma andmeid erinevate arvutite ja nutiseadmete vahel, kasutades selleks ZoneCloud klienti, mis on saadaval nii Windowsile, OS X-ile, iOS-ile kui ka Androidile;
  • näha andmetega seotud tegevustest ZoneCloudi töölaual jooksvat ülevaadet.

ZoneCloud töölaua kaudu saab ühtlasi lugeda oma e-posti.

NB! Oleme kasutajatele teinud kättesaadavaks ka võimalused säilitada ZoneCloud Töölaual oma kontakte ja kalendrit. Kalender või kontaktiraamat on sünkroonitav üle CardDAV ja CalDAV protokollide.

Kuidas ZoneCloudi kasutama hakata?

ZoneCloud kontona toimib iga Zone.ee virtuaalserverisse või Planet.ee keskkonda loodud e-posti konto. ZoneCloudi saab siseneda e-posti kasutajanime ja salasõnaga ning selle kasutus aktiveeritakse esimesel sisselogimisel.

Kuidas ZoneCloudi salasõna vahetada?

ZoneCloud kontona toimib iga Zone.ee virtuaalserverisse või Planet.ee keskkonda loodud e-posti konto. ZoneCloudi saab siseneda e-posti kasutajanime ja salasõnaga. 

E-posti konto salasõna muutmiseks leiad juhendi siit https://help.zone.eu/kb/e-posti-konto-salasona-muutmine/

Tähelepanu!

Salasõna lahti murdmise aeg on otseselt sõltuv salasõna keerukusest. Seetõttu peab salasõna Zones koosnema vähemalt 10 märgist ja selle määramisel peab vältima halbu kasutusmustreid nagu kasutajanime ning numbri kombinatsiooni jne.

Kas ZoneCloud kuvab kasutajatele reklaame?

ZoneCloud on täiesti reklaamivaba.

Kellele ZoneCloud mõeldud on?

ZoneCloud on mõeldud ettevõtjatele, kes tahavad aktiivselt kasutada internetti oma eesmärkide saavutamiseks.

Kuidas ZoneCloudi siseneda?

ZoneCloudi veebipõhine töölaud asub aadressil https://zonecloud.ee/

ZoneCloudi saab siseneda oma Zone.ee või Planet.ee keskkonnas loodud e-posti aadressi ja selle salasõnaga. Kui salasõna on ununenud, siis uue salasõna määramiseks tuleb pöörduda oma virtuaalserveri haldaja poole.

Kas ZoneCloud toetab grupi- või ühistööd?

Jah, ZoneCloud toetab grupi- ja ühistööd, kuid tuleb arvestada, et ZoneCloud loob kasutajagrupi virtuaalserveri baasil. See tähendab, et sama virtuaalserveri e-posti kasutajad kuuluvad ZoneCloud keskkonnas gruppi, mille nimeks on virtuaalserveriga seotud domeeni nimi.

Samasse gruppi kuuluvate kasutajatega saab ZoneCloud keskkonnas jagada nii faile kui ka katalooge. Selleks, et grupis asuvale kasutajale oleks võimalik läbi Zonecloud keskkonna faile ja/või katalooge jagada, peab kasutaja olema vähemalt üks kord keskkonda sisse loginud. Kui kasutaja ei ole varem keskkonda sisse loginud, siis on võimalik temaga faile ja/või katalooge jagada e-posti aadressile saadetava lingi kaudu.

Kas töölaua ressursse saab avalikult jagada?

Jah, ZoneCloud keskkonnas saab oma faile jagada nii keskkonna sisese grupiga, kui ka avaliku lingi abil. Viimane võimalus toetab ühtlasi ressursi salasõnaga kaitsmist ja tähtajalist jagamist, mis lõpetatakse automaatselt määratud kuupäeval.

Kuidas töölaual failide haldamist/jagamist harjutada?

Oleme sel otstarbel lisanud kasutajakonto alla mõned pildid, mille kustutamist, allalaadimist, ümbernimetamist ja keskkonnas jagamist võib julgelt proovida.

Kas ZoneCloud konkureerib keskkondadega nagu Google, Hot jt?

Mingil määral. Tegu on nö “kaudsete konkurentidega”. Fundamentaalne vahe nende keskkondadega on reklaami puudumine ZoneCloudis ja kasutaja andmete mitte kasutamine kommertseesmärkidel. Erinevalt nimetatud keskkondadest ei ole kasutaja Zone jaoks kaup, mida reklaamiandjale müües raha teenitakse.

ZoneCloud tööpõhimõte on sarnane teistele Zone teenustele: meie loome väärtust ja inimesed, kes seda hindavad, kasutavad loodud väärtust ning tasuvad selle eest. Sirgjoonelisemat ärimudelit pole olemas.

Millised on ZoneCloud töölaua põhimõttelised eelised?

Me oleme oma kasutajatele käegakatsutavas kauguses, oleme samas keele-, kultuuri- ja õigusruumis. Meile on võimalik mure korral helistada, kirjutada või isegi külla tulla.

ZoneCloud põhineb avatud platvormil (ownCloud), millest eksisteerib ka vabavaraline versioon. See võimaldab saada sarnase kasutajakogemuse osaliseks olukorras, kui otsustatakse ühe teenusepakkuja teenustest loobuda ja mujale kolida või ise endale teenust pakkuda. Põhimõte on sarnane virtuaalserveriteenusele, mis põhineb ülimalt populaarsetel vabavaralistel vahenditel nagu Apache, MySQL ja PHP. Kui samu vahendeid toetavad paljud teenusepakkujad, on kasutajal rohkem valikuvabadust.

Kuidas oma failid ZoneCloud keskkonda saada?

Failid saab ZoneCloud keskkonda üles laadida kasutades selleks veebiliidest aadressil http://zonecloud.ee või oma operatsioonisüsteemiga sobivat klientprogrammi.

Pakume allalaadimiseks klientprogramme erinevatele operatsioonisüsteemidele:

Kas lisaks ZoneCloud kliendile ja veebiliidesele on muid võimalusi failide liigutamiseks?

Jah. Kuna ZoneCloud toetab WebDAV protokolli, mis on Internet Engineering Task Force poolt kinnitatud standard (RFC 4918), siis on võimalik ZoneCloud ühendust luua otse mitmetest operatsioonisüsteemidest ja rakendustest. Nii oskavad WebDAV ühendust kasutada mitmed Linuxi graafilised kasutajaliidesed nagu Gnome või KDE. URL WebDAV protokolli jaoks – https://zonecloud.ee/remote.php/webdav . Samuti on võimalik kasutada käsurearakendusi nagu “cadaver” või “dav2fs”. Viimaseid appi võttes on leidlikel kodanikel võimalik luua vahvaid kasutuslugusid.

Kas ZoneCloud klient sünkroonib faile arvutite vahel?

Jah. Kui ZoneCloud klient on paigaldatud mitmesse arvutisse, siis hoiavad need andmed kõikjal värskena kasutades ZoneCloud serverit keskse repositooriumina.

Kui palju andmeid võib Töölaual tasuta säilitada?

Ühe kasutaja käsutuses on tasuta 5 GiB andmemahtu. ZoneCloud kettamahtu arvestatakse virtuaalserveri kettamahust eraldi.

Kui tasuta mahust jääb väheks, siis Minu Zone keskkonnas on võimalik üle minna tasulisele Premium paketile, mis tõstab konto suuruse 100 GiB peale.

Kas ZoneCloud töölaud säilitab kustutatud faile?

Jah, ZoneCloud säilitab nii kustutatud faile kui ka muudetud failide varasemaid versioone. Kustutatud faile säilitatakse 30 päeva.

Faile on võimalik taastada või püsivalt kustutada avades Kustutatud failid järgneva nupu kaudu:

Varasemad versioonid on varukoopiad failidest, mida ZoneCloud jooksvalt teeb. Faili varasemat versiooni on võimalik taastada vajutades faili nime kõrval nupule Versioonid.

Kas ZoneCloud krüpteerib serveris säilitatavaid faile?

ZoneCloud krüpteerib failide vahetamisel tekkivat võrguliiklust, mis tähendab, et failide liikumist serverisse või serverist pealt kuulata ei saa. Serveri kettamassiivis säilitab ZoneCloud failid krüpteerimata.

Failide krüpteerimise võimaluse pakkumine nõuab krüptovõtmete haldamise protsessi ja poliitika väljatöötamist. Me pole 100% veendunud, et kasutajad on valmis oma krüptovõtme kaotuse puhul kõikidest oma failidest igaveseks ilma jääma, seda aga totaalne salastatus tähendaks.

Kui kindel on ZoneCloud teenus?

ZoneCloud teenuse pakkumiseks kasutatakse töökindlat Zone.ee taristut, mis on hajutatud Eesti suurimate andmekeskuste vahel ja ühendatud internetiga ülikiirete dubleeritud ühenduste abil. Keskkonda hallatakse ja majutatakse tuginedes 15 aasta jooksul kogunenud parimatele praktikatele ja kogemustele.

Kas ZoneCloud kataloogi võib paralleelselt sünkroniseerida muude teenustega nagu Dropbox või SkyDrive?

Ei. Võimalikud konfliktid võivad viia andmete kadumiseni.

Kuidas jagada faile või kaustu kui kasutajat ei leita?

Selleks, et gupis asuvale kasutajale oleks võimalik läbi Zonecloud keskkonna faile ja/või katalooge jagada, peab kasutaja olema vähemalt üks kord keskkonda sisse loginud. Kui kasutaja ei ole varem keskkonda sisse loginud, siis on võimalik temaga faile ja/või katalooge jagada e-posti aadressile saadetava lingi kaudu.

Mis on tasuline kettamaht ehk Premium pakett?

Tasuline kettamaht ehk Premium pakett tõstab vastava ZoneCloud konto suuruse 100 GiB peale. Premium paketi saab tellida Minu Zone keskkonnas  Veebimajutuse jaotises E-post -> Postkastid seejärel klõpsates e-posti konto juures pliiatsi ikoonile ja järgmisel lehel ZoneCloud->Premium ->Salvesta

Kas on failitüüpe, mida ZoneCloud keskkonnas hoida ei tasu?

Eelkõige on raskendatud väga tihti muutuvate failide hoidmine ZoneCloud keskkonnas. Kui kasutaja arvutis fail pidevalt muutub, siis ZoneCloud klient ja server jäävad omavahel pidevalt infot vahetama.

Nii võib juhtuda, kui sünkroniseerid ZoneCloud keskkonda kataloogi, kuhu laetakse suuri faile jooksvalt alla (sh näiteks torrentite abil). Anomaaliaid võivad põhjustada ka muud sarnased situatsioonid, kus fail on kogu aeg muutmises. Näiteks võib Windows operatsioonisüsteemis tekkida olukord, kus otsisüsteemi indekseerija muudab .EML laiendiga failide muutmise kellaaega igal oma indekseerimisel ja nii sünkroniseeritakse kõik .EML failid iga natukese aja tagant uutena serverisse.

Kas ZoneCloudi kataloogiks võib määrata lokaalses võrgus oleva kausta?

Ei. Võimalikud konfliktid võivad viia andmete kadumiseni.

Updated on 6. mai 2024

Was this article helpful?

Related Articles