1. Home
  2. Veebimajutusteenus
  3. Zone+ veebirakenduste haldur
  1. Home
  2. Zone+
  3. Zone+ veebirakenduste haldur

Zone+ veebirakenduste haldur

Paigaldus

Rakenduse paigaldamiseks sisene esmalt Minu Zone halduskeskkonda. Teenuste ülevaate lehel vali üleval menüüs Zone+.

Klõpsa nupul +Paigalda uus Zone+ rakendus või kui mõni rakendus on juba paigaldatud, siis nupul Lisa rakendus. Liigu kursoriga soovitud rakendusele ja klõpsa Paigalda rakendus.

Zone+ rakenduse paigaldamineSaadaval olevad sisuhalduse rakendused

Vali soovitud asukoht ja klõpsa Paigalda rakendus.

Zone+ rakenduse paigaldamine

NB!

/kataloog‘ lahter jääb vaikimisi tühjaks – täida see vaid juhul, kui soovid rakenduse domeeni alamkataloogi paigutada. Kui sul on soov üles ehitada uus veebileht nii, et praegune peadomeeni veeb tööle jääks, kasuta selleks alamdomeeni.

Kopeerimine

Rakenduse kopeerimiseks vali Veebimajutus menüüst Veebirakendused –> Minu rakendused ja klõpsa kopeeritava tarkvara hammasratta ikooni juures Seaded.

Zone+ rakenduse kopeerimine

Järgmises menüüs klõpsa nupul Kopeeri.

Zone+ rakenduse kopeerimine

Vali sobiv sihtkoht ja teosta kopeerimine klõpsates nupule Loo koopia.

Zone+ rakenduse kopeerimine“Path” jaotus jäta tühjaks – nii toimides kopeeritakse rakendus sihtkoha juurkataloogi.

Tähelepanu

Enne kopeerimist veendu, et sihtkoha juurkataloog on tühi ja et lähte- ja sihtkoha PHP versioonid ühtiksid. Tõrgete tekkimisel võta ühendust meie klienditoega.

Automaatsed uuendused

Zone+ kaudu paigaldatud rakendustel on kõik automaatsed versiooniuuendused vaikimisi sisse lülitatud. Vajadusel on võimalik välja lülitada suuremad uuendused (jättes valituks Väikeversioonid automaatselt) või automaatsed uuendused täielikult välja lülitada (jättes valituks Uuenda manuaalselt).

Zone+ automaatsed uuendused

 

NB!

Uuenduste välja lülitamisel tuleb arvesse võtta, et uuendamata veebirakendus kujutab endast potentsiaalset turvariski.

Enne automaatseid versiooni uuendusi vormistatakse sinu veebilehe uuenduse eelsest seisust varukoopia, millest taastamine on sinu vaatest tasuta.

See funktsioon on eriti kasulik just juhtudel kui rakenduse uuenduse järgselt mõni plugin või moodul katki peaks minema.

Tõmmised ja taastamine

Zone+ kaudu paigaldatud rakendus  tõmmise (snapshot) loomiseks vajuta Tõmmised vaates nupul Salvesta tõmmis. Selle tulemusena luuakse serverisse eraldi koopia veebi failidest ja andmebaasist. Tõmmiseid hoiustatakse serveris ‘zoneplus_backups‘ nimelises kaustas ning säilitatakse 14 päeva.

Zone+ tõmmised

Zone+ tõmmisest taastamiseks vajuta Tõmmised jaotises soovitud seisuga tõmmise juures nupul Taasta, misjärel taastatakse rakenduse failid ja andmebaas märgitud kuupäeva ja kellaaja seisuga.

Zone+ tõmmised

Eemaldamine

Rakenduse eemaldamiseks vali Veebimajutus menüüs Veebirakendused –> Minu rakendused ja klõpsa eemaldatava tarkvara juures Seaded.

Zone+ rakenduse kopeerimine

Järgmisel lehel klõpsa nupul Kustuta.

Eemalda Zone+ rakendus

Updated on 2. mai 2024

Was this article helpful?

Related Articles