1. Home
  2. Veebimajutusteenus
  3. Virtuaalserveri mahutäituvuse teavitused

Virtuaalserveri mahutäituvuse teavitused

Selleks, et vältida olukorda, kus ruum on otsa saanud ja seetõttu on teenused maas, on võimalik seadistada meili teel saadetavaid teavitusi.

Meie virtuaalserveritel on võimalik seadistada kolme tüüpi mahutäituvuse teavitusi:

  • E-posti konto peatse täitumise teavitus
  • Kõvakettamahu peatse täitumise teavitus
  • Inodede limiidi peatse täitumise teavitus

Neid teavitusi saadetakse kord päevas.

Teavituste seadistamine

Teavituste seadistamiseks logi sisse Minu Zone haldusesse, vali virtuaalserver, mille puhul teavitusi soovid seadistada ning vajuta nupule halda.

Vali vasakul menüüs Teavitused.

Seejärel vali soovitud teavituse real Muuda.

Teavitusi on võimalik aktiveerida või deaktiveerida.

Samuti on võimalik muuta, mitu protsenti lubatud piirmahust peab olema kasutusel selleks, et teavitus välja saadetaks (valida on kümneprotsendiste sammudega alates 50% kuni 90%, erandiga 95%).

Postkastide mahuteavituse puhul on võimalik valida, kas teavitus saadetakse postkasti omanikule ja/või teistele soovitud aadressidele.
Näiteks, kui soovid, et teavitus saadetaks nii postkasti omanikule kui ettevõtte IT-spetsialistile, siis tuleb teha linnuke mõlemasse kasti ning sisestada lahtrisse IT-spetsialisti meiliaadress.

Kõvakettamahu ja inodede limiidi täitumise teavitustel on võimalik valida, kas teavitus saadetakse ZoneID konto kontaktmeilile ja/või teistele soovitud aadressidele.

Mis juhtub, kui maht on täis saanud?

Kui täitunud on e-posti konto piirmaht, siis sellele meiliaadressile saadetavad kirjad enam kasutaja postkasti kohale ei jõua. Need saadetakse kirja saatjale veateatega tagasi.

Kettamahu täitumisel pole kodulehe tööks vajalikel protsessidel vaba kettamahtu, kuhu andmeid kirjutada (logide kirjutamine, tellimuste ja toodete lisamine serverisse, jne). Sellises olukorras võib koduleht töötamise lõpetada ning selle külastajatele kuvatakse lehe sisu asemel veateadet.

Kui täitunud on inodede limiit, ei ole serveril asuvatel veebilehtedel võimalik uusi faile ega kaustasid serveril luua ning veebilehe külastajatel esineb sama situatsioon, mis ka serveri kettamahu täitumisel.

Kuidas vältida mahu täis saamist?

Kui kasutatud maht on lähenemas teenuspaketis määratud piirini, on mahu täitumise vältimiseks tarvis kasutusel olevat mahtu vabastada või piirmahtu suurendada.

E-posti konto maht

E-posti konto mahu vabastamiseks tuleb kas kirju kustutada või muul viisil (arhiveerimine, teise postkasti tõstmine, serverist väljaspoole varundamine) serverist eemaldada.
Kirjade kustutamisel tasub alustada prügikasti ja rämpsposti kaustadest ning sealt edasi liikuda ebavajalike kirjadeni teistes kaustades.

Tähelepanu!

Kui e-posti konto on seadistatud vabalt valitud meiliprogrammi üle POP3 protokolli, ei kajastu kirjade kustutamine kohalikust seadmest serveris. See tähendab, et kirjad võivad olla näiteks arvutist kustutatud, kuid serveris on need siiski alles ja postkast on endiselt täitumise piiril.

Juhul, kui kirjade kustutamine või nende arhiveerimine / serveriväline varundamine ei tule mingil põhjusel kõne alla, tuleb postkasti piirmahtu suurendada.

Vaikimisi sõltub postkasti piirmaht serveri põhipaketist.
Seega on üks võimalus piirmahtu suurendada minnes üle suurema põhipaketi peale. Küll aga, kui postkasti maht on ainus ressurss, mille tõttu paketti soovid muuta, siis see ei pruugi olla finantsiliselt parim lahendus. Selle asemel on võimalik postkastipõhiselt aktiveerida postkasti Premium või Ultimate pakett.

Kõvakettamaht

Kõvakettamahu tõstmiseks ja vabastamiseks on samuti mitu võimalust:

  • Kustutades ebavajalikud logid nii failiserverist kui ka andmebaasidest
  • Kustutades väga vanad ja kasutud varukoopiad (me teeme kõikidest andmetest varukoopiad 14 päevaks!)
  • Eemaldades serverist tarbetud alamdomeenid ja veebirakendused (näiteks test., vana., jms.)
  • Võttes kasutusele Premium e-posti paketi, millega vabastatakse tavapärase e-posti konto all olev maht veebiserveri tarbeks
  • Vahetades virtuaalserveri põhipaketi suurema vastu (pakettide võrdlus)
Hea teada!

Kõvakettamahu vabastamisel võib abiks tulla ruumi kasutuse ja failide arvu vaatamise juhend (eeldab võimalust ühenduda serveriga üle SSH)

Inodede limiit

Lühidalt öeldes on inode andmestruktuur, mis säilitab serveris asuvate failide ja kataloogide kohta meta-teavet. Igal failil või kataloogil on üks inode. Selle loogika alusel, kui serveri peale kokku on näiteks üksainus kaust, milles asub 10 faili, siis kokku on serveril 11 inodet. Rohkem infot inodede kohta leiad siit.

Kasutatud inodede arvu on sarnaselt kõvakettamahule võimalik vähendada logide, varukoopiate, ebavajalike failide ja kaustade, alamdomeenide ja veebirakenduste kustutamise teel.

Hea teada!

Kasutatud inodede arvu vabastamisel võib abiks tulla ruumi kasutuse ja failide arvu vaatamise juhend (eeldab võimalust ühenduda serveriga üle SSH)

Inodede limiiti saab tõsta serveri põhipaketi vahetamisega suurema vastu (pakettide võrdlus) või lisades serverile inodede lisapaketi. Inodede lisapakett tõstab inodede limiiti 500 000 inode võrra, lisapaketi kuutasu on 12 eurot (+km). Paketi lisamiseks saada vastava sooviga kiri aadressile info@zone.ee.

Updated on 17. juuni 2024

Was this article helpful?

Related Articles