URL kirje

URL nimeserveri kirje võimaldab Zones registreeritud domeeni suunata mõnele teisele aadressile (näiteks Facebooki lehele), ilma et peaks tellima eraldi virtuaalserveri teenuse. URL kirje saab lisada kõikidele Zones registreeritud ja Zone nimeservereid kasutavatele domeenidele.

Kirje lisamine

URL kirje lisamiseks tuleb esmalt sisse logida teenuste halduskeskkonda Minu Zone.
Avanevalt lehelt klõpsa Domeenid menüüst suunatava domeeni nimel.

Seejärel klõpsa vasakult menüüst DNS kirjed

Tähelepanu!

Enne URL kirje lisamist tuleb domeenilt kustutada A-kirje ja WWW nimekuju suunav CNAME kirje. Kirjete kustutamiseks klõpsa vastava kirje tagant prügikasti ikoonil.

URL kirje lisamiseks klõpsa DNS kirjed menüüpunkti alt sinisel nupul + Lisa kirje ja täida avanevad väljad.

Suunata on võimalik kahe erineva koodiga. 301 koodiga suunamine tähendab permanentset suunamist. 302 kood tähendab ajutist suunamist. See info on eelkõige oluline otsingumootoritele.

Kui soovid lisada www. alamdomeeni suunamist, siis tuleb Host lahtrisse sisestada www. Soovitav on lisada alati kaks kirjet: koos www-ga ja ilma www-ta (Host lahter jätta tühjaks).

URL: lahtrisse tuleb sisestada täispikk aadress, kuhu soovid lehe suunata. Näiteks https://www.zone.ee/.

URL kirje tööle hakkamine võib võtta kuni tund aega, seoses nimeserveri kirje levimisega.

Kirje kustutamine

URL kirje kustutamiseks klõpsa kirje tagant prügikasti ikoonil ja kinnita.

Märkused

  • URL kirje suunab nii HTTP, kui ka HTTPS päringud. HTTPS päringu korral registreeritakse automaatselt Let’s Encrypt sertifikaat.
  • Tehniliselt ei ole nimeserveris URL kirjet olemas. Taustal lisatakse Nimeserveri tsooni A kirje IP aadressile 217.146.70.51, kus asub Zone edasisuunamise teenus, mis suunab päringu õige koodiga soovitud aadressile.
Updated on 26. aug. 2022

Was this article helpful?

Related Articles