URL kirje

URL nimeserveri kirje võimaldab Zones registreeritud domeeni suunata mõnele teisele aadressile (näiteks Facebooki lehele), ilma et peaks tellima eraldi virtuaalserveri teenuse. URL kirje saab lisada kõikidele Zones registreeritud ja Zone nimeservereid kasutavatele domeenidele.

Kirje lisamine

Kirje lisamiseks tuleb MinuZone haldusliideses valida Domeenide nimekirjas soovitud domeeni juures DNS serverid:

Seejärel Muuda DNS kirjeid

Ja URL kirjed aknast saab soovitud suunamise lisada

Tähelepanu!

Enne URL kirje lisamist tuleb vastavad A ja CNAME kirjed ära kustutada pannes “kustuta” lahtrisse linnukesed ja vajutades “Muuda” nuppu!

Suunata on võimalik kahe erineva koodiga. 301 koodiga suunamine tähendab permanentset suunamist. 302 kood tähendab ajutist suunamist. See info on eelkõige oluline otsingumootoritele.

Kui soovite lisada www. alamdomeeni suunamist, siis tuleb Host lahtrisse sisestada www. Soovitav on lisada alati kaks kirjet: koos www-ga ja ilma www-ta (Host lahter jätta tühjaks).

URL: lahtrisse tuleb sisestada täispikk aadress, kuhu soovite lehe suunata. Näiteks https://www.zone.ee/.

URL kirje tööle hakkamine võib võtta kuni tund aega, seoses nimeserveri kirje levimisega.

Kirje kustutamine

URL kirje kustutamiseks tuleb teha linnuke kustuta lahtrisse ja vajutada Muuda nuppu.

Märkused

  • URL kirje suunab nii HTTP, kui ka HTTPS päringud. HTTPS päringu korral registreeritakse automaatselt Let’s Encrypt sertifikaat.
  • Tehniliselt ei ole nimeserveris URL kirjet olemas. Taustal lisatakse Nimeserveri tsooni A kirje IP aadressile 217.146.70.51, kus asub Zone edasisuunamise teenus, mis suunab päringu õige koodiga soovitud aadressile.
Updated on 10. veebr. 2022

Was this article helpful?

Related Articles