DNSSEC

Tutvustus

DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) tehnoloogia pakub DNS kirjetele krüptograafilist kaitset.

DNSSEC kujutab endast hulka IETF (Internet Engineering Task Force) koostatud laiendusi DNS süsteemile, mille kasutamisel on võimalik maandada DNS tsoonides avalikustatud internetiaadresside tervikluse ja autentsusega seotud riske.

See tähendab, et DNS nimelahendusel on võimalik kindlaks teha, kust pärineb vastuseks saadud informatsioon ja kas see on muutmata kujul kohale jõudnud.

DNSSEC täisteenus on tasuta kättesaadav paljudele Zone kaudu registreeritavatele domeenidele sh EE-lõpulistele domeeninimedele.

DNSSEC aktiveeritakse uue domeeni registreerimisel eeldusega, et domeeni nimeserveri kirjed on Zone omad ja domeenilaiend toetab DNSSEC’i. Sealhulgas domeenid .EE, .EU ja .COM

DNSSEC manuaalne aktiveerimine

DNSSEC aktiveerimiseks sisenege Zone kodulehel Minu Zone haldusliidesesse oma ZoneID kasutajaandmetega. Domeenide loendis klõpsake domeeninime real DNSSEC tulbas asuvale ikoonile. Avaneb aken, milles saate DNSSECi aktiveerida klõpsates nupul Aktiveeri.

DNSSEC aktiveerimine võtab aega umbes 1-2 tundi.

DNSSEC deaktiveerimine

DNSSEC deaktiveerimine on vajalik näiteks siis, kui soovid domeeninimele määrata uued nimeserverid. Deaktiveerimiseks tuleb valida domeenide loend ja valida soovitud domeeninime järelt DNSSEC ikoon ning selle alt Deaktiveeri

Tähelepanu!

DNSSEC Deaktiveerimine võtab aega kuni 24 tundi! Selle eesmärgiks on korrektne kirjete levik internetis, millega välditakse katkestusi nimeserverite töös.

Updated on 10. sept. 2019

Was this article helpful?

Related Articles