Nimbusec

Mis on Nimbusec?

Veebilehe turvamonitor Nimbusec on ennetus- ja hoiatussüsteem, mis annab kodulehe omanikule teada nõrkustest ja võimalikest soovimatutest tegevustest tema virtuaalserveris.

Mis on avalehe kiirskaneerimine?

Kiirskaneerimisel kontrollib Nimbusec kodulehe avalikus vaates ainult esilehte.

Mis on veebilehtede süvaskaneerimine?

Süvaskaneerimisel kontrollib Nimbusec kodulehe avalikus vaates esilehte ja kõiki viidatud alamlehti.

Mis on serveri skaneerimine?

Serveri skaneerimisel analüüsib Nimbusec serveris asuvat failisüsteemi, otsides nõrkuseid ja probleeme, mida kodulehe avaliku vaate kaudu tuvastada pole võimalik.

Mis on näotustamise analüüs?

Näotustamine on tegevus, mille käigus kurjategija asendab kodulehe avalehe sisu enda sõnumiga. Selle sõnumi sisu võib olla poliitiline, kommertslik või lihtsalt tähelepanu saamisele orienteeritud. Nimbusec jälgib avalehe muutumist ja anomaaliate korral teavitab neist. Näide sellisest anomaaliast võib olla avalehe sisu asendumine pildiga või muidu lehel oleva ladinapärase teksti muutumine araabiapäraseks.

Mis on SSL analüüs?

Nimbusec analüüsib kasutusel oleva SSL/TLS sertifikaadi kehtivusaega ja kinnitusahelat ning SSL/TLS ühenduse konfiguratsiooniprobleeme.

Kuidas Nimbusec pahavara tuvastab?

Nimbusec analüüsib faile viirustõrjete signatuuride ja lähtekoodist tuvastatud käitumismudelite alusel.

Millised andmed edastab Zone Nimbusec-ile, kui kasutaja tellib Zone+ vahendusel Nimbusec teenuse? 

Edastatavad andmed on:

  • ZoneID kasutajanimi
  • ZoneID kontaktandmed
  • monitooritava domeeni nimi.

Andmete edastamine on vajalik raportite koostamiseks ja edastamiseks.

Kas Nimbusec kopeerib mu andmeid oma serverisse?

Ei. Nimbusec skaneerib failide sisu Zone serveris,  Nimbusec serveritesse kopeeritakse vaid failide nimekiri ja faili lähtekoodi alusel koostatud räsi. Seda informatsiooni kasutatakse pahavara ja nõrkuste tuvastamiseks ning raportite koostamiseks.

Milline on Nimbuseci privaatsuspoliitika?

Nimbuseci privaatsuspoliitikaga saate tutvuda aadressil: https://nimbusec.com/en/privacy.html

Millised on Nimbuseci kasutustingimused?

Nimbuseci kasutustingimustega saate tutvuda aadressil: https://nimbusec.com/en/terms-of-use.html

Kas Nimbusec käitub nagu tulemüür?

Ei. Tulemüür on aktiivne kaitsevahend, mis analüüsib jooksvalt andmeid, mis liiguvad serverisse või sealt välja. Nimbusec analüüsib andmeid perioodiliselt.

Kas Nimbusec eemaldab serverist pahavara?

Ei. Nimbuseci eesmärk on kodulehe ja virtuaalserveri monitoorimine ning avastatud nõrkustest teavitamine, pahavara eemaldamise korraldamine on kodulehe haldaja teha. Seda on siiski võimalik teenusena sisse osta, näiteks Nimbusecilt või Zone.ee-lt.

Kas Nimbuseci sätteid saab ise muuta?

Jah. Pärast Nimbusec teenuse tellimist MinuZone keskkonna Zone+ alajaotuses, on kohe võimalik samast siseneda Nimbuseci haldusliidesesse. Nimbuseci haldusliidesesse sisenemine käib ka edaspidi samast kohast.

Kuidas Nimbusec mind leitud ohust hoiatab?

Standardseadistusega Nimbusec teavitab kasutajat leitud ohtudest e-posti teel. “Aggressive” teenuspaketi kasutajaid teavitatakse ka SMS-i teel. Vaikesätete alusel võetakse kasutatavad kontaktandmed ZoneID kasutajakonto andmetest. Kontaktandmeid, teavitustasemeid jms saab muuta Nimbusec’i halduskeskonnas, kuhu saab siseneda MinuZone keskkonna Zone+ alajaotuses.

Kus on võimalik näha Nimbuseci skaneerimiste tulemusi ja ajalugu

Ülevaadet oma kodulehe skaneerimise tulemustest ja ajaloost näeb Nimbuseci halduslehelt, kuhu saab sisse logida MinuZone keskkonna Zone+ alajaotuses, rakenduse real oleva “Halda” nupu kaudu.

Mida teha viiruse valetuvastusega?

Kui olete veendunud, et Nimbuseci poolt viiruseks märgitud fail ja selles olev sisu nakatatud koodi ei sisalda saab failile juurde panna märke “Valepositiivne”. Selleks valige Nimbuseci admin paneelis probleemse faili kõrvalt “Toimingud” alt “Valepostiivne”.

Mis aegadel toimub serveri skaneerimine?

Esmane serveri skanneerimine toimub 15. minuti jooksul peale rakenduse paigaldamist.

Edaspidi toimub see vastavalt paketile:
Basic: Iga pühapäev kell 10
Advanced: Igal hommikul kell 8
Aggressive: Iga 4 tunni tagant (0, 4, 8, 12, 16, 20).

Kustutasin serverist nakatatud failid, kuid need on raportis siiski alles?

Nimbuseci raportist kaovad eemaldatud failid ära järgmise serveri skaneerimise järel. Seega tulemus on näha vastavalt valitud paketi järgi käiva serveri skaneeringu järgi. Kui tulemuste saamisega on kiire siis tuleks edastada päring info@zone.ee aadressile.

Updated on 24. okt. 2018

Was this article helpful?

Related Articles