1. Home
  2. Tehniline
  3. Privaatserveri KKK
  1. Home
  2. Privaatserverid
  3. Privaatserveri KKK

Privaatserveri KKK

Mis vahe on Nutikal Privaatserveril ja Privaatserveril?

Nutika Privaatserveri puhul rendib Zone lisaks riistvarale kliendi käsutusse ka oma ZoneOS tarkvaraplatvormi ja pakub serverile hooldusteenust. Klient ei pea muretsema serverisse paigaldatud operatsioonisüsteemi ega selle hoolduse eest.

Privaatserveri puhul rendib Zone kliendile serveri riistvara koos selle kasutamiseks vajaliku infrastruktuuriga (elekter, jahutus jne).

Platvormide erinevuse kohta saad lugeda täpsemalt Zone blogist.

Kas Zonel on ainult fikseeritud arv privaatserveri pakette või on ka teisi variante?

Oleme koostanud vaikepaketid, mis oma iseloomult vastavad n-ö “keskmistele vajadustele”.
Loomulikult on kliente, kelle vajadused on veidi erandlikud või suuremad. Sellistele klientidele saame alati pakkuda erilahendusi, mis nende vajadustele paremini vastavad. Kui kliendil on huvi erilahenduse vastu, siis tuleks meiega ühendust võtta aadressil sales@zone.ee.

Lisaks üksikutele serveritele rendime servereid välja ka mitmekaupa, saame konfigureerida neid täitma spetsiifilisi ülesanded või panna mingeid ülesandeid omavahel jagama.

Kasulik teada

Ühtlasi on meil aeg-ajalt pakkuda kasutatud servereid, mis on tavahinnast reeglina soodsamad. Kasutatud serverite valikuga saab tutvuda siin.

Kui tihti tehakse privaatserverist varukoopiaid?

Nutikatest Privaatserveritest (ZoneOS tarkvaraplatvormiga) teeme varukoopiaid.
Varukoopiate puhul lähtume Zone infoturbe põhimõtetest, mille kohaselt tehakse varukoopiaid üks kord ööpäevas ja varukoopiad peavad olema taastamiseks kasutatavad kahe nädala jooksul.

Privaatserveritest, mida Zone ei halda (bare-metal), varukoopiaid ei tehta.
Zone halduseta Privaatserveritest varukoopiate tegemiseks on kliendil võimalik kasutada muid Zone serveriteenuseid. Näiteks võib klient avada Veebimajutusteenuse või Pilveserveriteenuse ning teha oma varukoopiaid sinna.

Kus privaatserverid füüsiliselt asuvad?

Teeme koostööd mitme serverikeskusega – privaatserveriteenusega seotud servereid majutatakse vaikimisi Telia serverikeskuses Sõpruse puiesteel. 

Lisainfo

Sarnaselt kõikidele teistele ZoneOS tarkvaraplatvormi kasutavatele teenustele, tehakse Nutikatest Privaatserveritest varukoopiaid selleks eraldi ette valmistatud seadmemajutuspinnale, mis asub teises linnaosas.

Kas privaatserverite teenustele olemas ka tehniline tugi 24/7?

ZoneOS tarkvaraplatvormi kasutavaid privaatservereid jälgitakse võimalike kriitiliste probleemide ja anomaaliate suhtes ööpäevaringselt. Kõikide Zone vastutusalasse jäävate kriitiliste probleemide lahendamine algab alati sel hetkel, kui Zone jälgimissüsteem saadab vastutavale tehnikule välja häire ja tehnik selle vastu võtab. 

Soovi korral eraldatakse privaatserveriteenuse kliendile 24/7 tuginumber, mille vahendusel on samuti võimalik Zone’t informeerida võimalikust kriitilisest probleemist ja saada informatsiooni selle olemuse ning kestuse kohta.

Üldist kliendituge, mida ei saa liigitada kriitiliseks, osutatakse E-R 9.00 – 17.00.

Kes vastutab privaatserverite riistvara rikete eest?

Riistvararikke korral taastab Zone kliendile teenuse, mis peab vastama kliendi poolt tellitud parameetritele või neid ületama. See tähendab, et Zone vastutab riistvararikete eest ja asendab riistvara vea korral probleemse komponendi või serveri võrdväärse või paremaga.

Kas privaatserveritele saab root ehk juurkasutaja õiguseid?

Nutikatele Privaatserveritele ehk ZoneOS tarkvaraplatvormi ja hooldusteenust kasutavad kliendid juurkasutaja õiguseid ei saa. Eksklusiivne juurkasutaja ligipääs tagab meile võime omada igal ajahetkel ülevaatlikku pilti serveris toimuvast ja vastutada selle käekäigu eest. 

Privaatserveritele on kliendil loomulikult juurkasutaja ligipääs, kuna klient vastutab serverisse paigaldatava operatsioonisüsteemi ja platvormi eest ise.

Kas privaatserverile on võimalik saada ka toite kaugjuhtimise, kaugkonsooli ja BIOS taseme ligipääsu?

Nutikale Privaatserverile sellist ligipääsu võimalik saada ei ole. 

Privaatserverile on sõltuvalt serveri riistvarakonfiguratsioonist kaughaldus ligipääs võimalik saada. Kuna Zone pakub oma klientidele kasutamiseks Fujitsu servereid, on selleks kasutusel Fujitsu iRMC tehnoloogia, mille kohta leiate täiendavat infot siit.

Kas privaatserveri leping on tähtajaline?

Vaikimisi sõlmitakse kliendiga tähtajatu leping. Lepingu tähtaega on sellegipoolest võimalik vastastikusel kokkuleppel lepingus fikseerida.

Kas privaatserverit saab vahetada ja kui palju aega see võtab?

Privaatserveri vahetamine on võimalik nii Nutika kui ka tavalise Privaatserveri puhul. 

Kui palju privaatserveri vahetamine aega võtab, sõltub suuresti meie laoseisust. Kui uus server on meie või partneri partneri laos olemas, siis selle tarnimisaeg on umbes 2-5 päeva.
Võib juhtuda ka nii, et uus server on meie serveriruumis olemas. Enamasti läheb sel juhul selle ettevalmistamise ja teenuste ümbertõstmisega aega kuni 24H.

Kas privaatserveri riistvara saab välja osta?

Hetkel Zone riistvara müügiga ei tegele.

Updated on 8. mai 2024

Was this article helpful?

Related Articles