Mis on ZoneID

ZoneID on universaalne kasutajatunnus, mis identifitseerib Zone klienti. Selle abil on võimalik tellida uusi ja hallata olemasolevaid Zone teenuseid.

ZoneID konto olemasolu ei kohusta meilt teenuseid tellima.

Konto registreerimine

ZoneID kasutajakonto registreerimiseks valige Zone kodulehe päisest Minu Zone, seejärel avanenud lehel registreeri ZoneID.

Omanikuandmed ja kasutajatunnused

Järgmiseks valige, kas registreerite konto eraisiku või ettevõtte (organisatsioon) nimele.

Sellest sõltub, kelle nimele koostatakse teenuste eest arveid.
Kui ühtede teenuste eest peab arveid saama eraisik (või üks ettevõte) ja teiste eest (teine) ettevõte, tuleb luua kaks eraldi ZoneID kontot.

Olemasoleva ZoneID konto omanikku ei ole hiljem võimalik muuta.
Teenuste eest arvete saaja muutmise kohta leiate infot siit.

Hea teada!

Juhul kui konto omaniku nimi on vahepeal muutunud (kuid omanik on jäänud samaks), on meie klienditoel võimalik konto omaniku nime muuta.

Seejärel valige soovitud suhtluskeel (hetkel on valikus eesti, inglise ja vene) ning täitke kõik lehel asuvad väljad. Valiku Organisatsioon puhul on lehel kaks lisavälja: organisatsioon ja registrikood.

ZoneID kasutajanime on võimalik soovi korral muuta. Muutmise eelduseks on, et soovitud nimi on vaba. Muudatuse saab teha meie klienditugi ZoneID konto kontaktaadressilt saadetud kirja või konto omaniku digiallkirjastatud avalduse alusel.

Salasõna valimine

Kuna ZoneID kasutajakonto abil on võimalik teenuseid tellida ja hallata, on äärmiselt oluline, et määrate kontole turvalise salasõna.

Seetõttu kehtestasime salasõna määramise osas ka reeglid, millele salasõna peab vastama:
* salasõna peab olema vähemalt 10 tähemärki pikk
* ei tohi sisaldada kasutaja nime, e-posti, levinud salasõnu, jne

Hea teada!

Hea, tugev ja lihtsasti meeldejäetav salasõna on näiteks kolmest-neljast sõnast koosnev fraas (laulusõnad, luulerida, vanasõna, suvalised rittapandud sõnad). Tugevust lisavad salasõnale ka hästi paigutatud numbrid (nt täpitähtede asemel) ja erinevad sümbolid.

Abiks võib olla ka ühe meie kolleegi loodud salasõna generaator: rabool.eu

Kontaktandmed

Järgmiseks täitke kontaktandmete vorm.

Kohustuslikud väljad on riik, e-posti aadress ning ZoneID kasutustingimustega nõustumine, kuid soovitame täita ka telefoni välja juhuks, kui meil on tarvis teid millestki kriitilisest teavitada ning seda mingil põhjusel meili teel pole võimalik teha.


E-posti aadress, mille vormi sisestate, on teie kontakt e-posti aadress, kuhu saadame kõik olulised teavitused kontol asuvate teenuste kohta, aga ka domeenide pikendamise arved.
Samuti on vaid sellelt meilikontolt tuleva päringu alusel võimalik meie klienditoel kontol asuvaid teenuseid ja arveid lähemalt kommenteerida ning vajadusel tehnilist tuge osutada.

Arve e-posti aadressile saadetakse serveriteenustega seotud arved.
Juhul, kui jätate arvelduse e-posti aadressi konto registreerimisel märkimata, on arve e-posti aadressiks konto kontakt e-posti aadress.

Viimasena kuvatakse ekraanil teavitust kasutajakonto eduka registreerimise kohta ning logitakse teid uue kasutajakontoga Minu Zone haldusesse.

Samuti saadetakse teie kontakt e-posti aadressile konto registreerimise kohta kiri konto kontaktandmetega. Kiri ei sisalda konto salasõna.

Konto seadete muutmine

Olemasoleva ZoneID konto seadete muutmiseks sisenege Minu Zone haldusesse, seejärel valige Konto seaded.

Kui viimasest sisselogimisest on möödas 180 päeva, kuvatakse sisselogimisel automaatselt kasutajaandmete aken palvega andmed üle vaadata ning neid vajadusel korrigeerida.

Omanikuandmed

Kui registreerisite konto ettevõtte nimele, kuvatakse kasutaja andmete lehel isikunime asemel ettevõtte nime ja registrikoodi.

ZoneID konto omanikku ei ole võimalik muuta. Küll aga on võimalik muuta konto omaniku nime ettevõtte ärinime või eraisiku nime muutumisel. Selleks võtke ühendust meie klienditoega.

Teenuste eest arvete saaja muutmise kohta leiate infot siit.

Soovi korral on võimalik muuta ZoneID kasutajanime. Muutmise eelduseks on, et soovitud nimi on vaba. Muudatuse saab teha meie klienditugi ZoneID konto kontaktaadressilt saadetud kirja või konto omaniku digiallkirjastatud avalduse alusel.

Kontaktandmete puhul on ainus kohustuslik väli riik. Kontaktandmetesse sisestatud andmeid (välja arvatud riik ja Telefon) kuvatakse teenuste eest koostatavatel arvetel.

E-posti seaded

E-posti seadete muutmiseks sisestage esmalt uuesti konto salasõna.


E-posti aadress, mille vormi sisestate, on teie kontakt e-posti aadress, kuhu saadame kõik olulised teavitused kontol asuvate teenuste kohta, aga ka domeenide pikendamise arved.
Samuti on vaid sellelt meilikontolt tuleva päringu alusel võimalik meie klienditoel kontol asuvaid teenuseid ja arveid lähemalt kommenteerida ning vajadusel tehnilist tuge osutada.

Lisa e-posti aadressidele saadame teenustesse puutuvate teavituste koopiaid.

Arve e-posti aadressile saadetakse serveriteenustega seotud arved.

Turvalisuse seaded

Turvalisuse seadete muutmiseks sisestage esmalt uuesti konto salasõna.


Turvalisuse seadete alt saate muuta ZoneID konto salasõna, siduda ja hallata autentimisvahendeid, hallata API võtmeid ning kontrollida Minu Zone sisselogimiste logi.

Loe lisaks!

ZoneID konto turvalisuse tagamise kohta lugege turvalise autentimise artiklist: https://help.zone.eu/kb/turvaline-autentimine/

Updated on 20. juuni 2022

Was this article helpful?

Related Articles