1. Esileht
  2. E-post
  3. Mille poolest erinevad POP ja IMAP?

Mille poolest erinevad POP ja IMAP?


POP3
(Post Office Protocol 3) – on enim kasutusel olev meilikonto tüüp e-posti kasutamisel. POP3 protokolli vahendusel laaditakse kirjad seadmesse (näiteks arvutisse või telefoni) ja seejärel tavaliselt kustutatakse serverist.

Peamiseks puuduseks ongi asjaolu, et vaikimisi kirju serveris ei säilitata. Samuti ei säilitata serveris saadetud kirju, neid on võimalik näha vaid selles seadmes, millest need saadeti. Sissetulnud kirjade säilitamist serveris või nende kustutamist on võimalik e-posti programmis eraldi seadistada.

IMAP (Internet Message Access Protocol) – võimaldab ligipääsu e-posti kontodele serveris, kus neid on võimalik ilma seadmesse (näiteks arvutisse või telefoni) laadimata salvestada. Kirju on võimalik lugeda erinevatest seadmetest ja ühest seadmest kirju saates on saadetud kirjad nähtavad ka teise seadme saadetud kirjade kaustas, juhul kui saadetud kirjade kaust sünkroniseerida serverisse.

IMAPi puhul säilitatakse kirju alati serveris ja kuna igal öösel tehakse postkastist varukoopia, siis on kirju võimalik hiljem vajadusel taastada. Taastamise teenus on tasuline ja täiendava info saamiseks soovitame pöörduda meie klienditoe poole.

 

Viimati muudetud 18. okt. 2018

Kas sellest artiklist oli abi?

Artiklid samal teemal