1. Home
 2. Turvalisus
 3. HTTPS ja SSL/TLS Sertifikaadid
 4. HTTPSi seadistamine – WordPress
 1. Home
 2. Wordpress
 3. HTTPSi seadistamine – WordPress
 1. Home
 2. Turvalisus
 3. HTTPSi seadistamine – WordPress

HTTPSi seadistamine – WordPress

Miks HTTPS vajalik on?

Turvaline HTTPS on loodud selleks, et kaitsta krüpteeritud kujul informatsiooni, mida edastatakse arvutivõrkudes. HTTPS tähendab HTTP-liikluse edastamist üle SSL’i. Turvamata ühenduse puhul on näiteks WiFis võimalik salvestada kõik kasutaja brauseri ja serveri vahel liikunud info, sh kasutajanimed ja salasõnad, samuti on mitmeid võimalusi kasutaja võlts-lehele suunamiseks.

Mida on HTTPS käimapanekuks vaja?

 • Let’s Encrypt sertifikaadi tellimine ja serveri seadistamine – üks klõps virtuaalserveri halduses
 • Lehe URLi muutmine veebitarkvaras – seda saab teha haldusliidesest
 • (vajadusel) Sisusse lisatud piltide jms URLide muutmine – saab teha pluginaga (WP puhul) või käsitsi
 • (vajadusel) Kujundusteemas kasutatud http:// URLide parandamine – võib vajada veebimeistri tuge
 • Kogu liikluse suunamine HTTPS peale – teine klõps virtuaalserveri halduses

WordPress:

 1. Telli serverile Let’s Encrypt sertifikaat –  Minu Zone » Halda » Veebiserver » Let’s Encrypt, valida tuleb vaid vastav server (või alamdomeen). Sertifikaat väljastatakse nii www-ga kui ilma aadressile, samuti kõigile olemasolevatele aliastele. Kui sertifikaadi väljastamine ei õnnestu, on tõenäoliselt mingi probleem veebiserveri seadistustega, kirjuta info@zone.ee ja küsi julgelt abi.
 2. HTTPS toe käivitumine võtab kuni 10 minutit, võta üks kohv/tee/vesi.
 3. Sisene turvaliselt haldusliidesesse https://[firmanimi-punkt-eu]/wp-admin
 4. Muuda Sätted » Üldine saidi aadressis http:// ümber https:// -iks
 5. Paigalda ja lülita sisse Velvet Blues Update URLs plugin, seejärel mine Tööriistad » Update URLs ning sisesta Old URL lahtrisse oma veebi aadress http:// -ga ja New URL lahtrisse https:// -ga. Märgi kõik lahtrid peale GUID ja käivita asendus. Seejärel võid plugina deaktiveerida ja kustutada.
 6. Vaata veebis ringi – kas kõigi lehtede puhul on aadressiribal lisaks https://-ile näha ka “Secure”? Kui jah, siis õnnitlen!
 7. Kui ei, siis on teemas (või mõnes vanas pluginas) viidatud piltidele, fontidele, CSS-ile, või JavaScriptile kasutades http://-d. Selle kordategemiseks on vaja muuta vastavaid faile, seega tuleks leida üles oma veebimeister – aga tegevus on näha ka videos (ei ole väga keeruline, aga kui pole varem teemafaile puutunud, siis küsi parem abi).
 8. Kui kõik lõplikult korras, siis võiks minna veelkord Minu Zone » Halda » Veebiserver ning Peadomeeni seaded või Alamdomeenid all klõpsata nuppu Suuna kogu liiklus HTTPS peale – nii saavad kõik URLid korraliku 301-ümbersuunamise.
Updated on 7. mai 2024

Was this article helpful?

Related Articles