1. Home
  2. ZoneID
  3. Haldamise delegeerimine
  1. Home
  2. Teenused
  3. Haldamise delegeerimine

Haldamise delegeerimine

Virtuaalserver

Selleks, et lubada näiteks oma veebiarendajale ligipääsu virtuaalserveri haldamiseks, pakub Zone haldusliides virtuaalserveri õiguste jagamist.

Õiguste jagamise eelduseks on teise osapoole ZoneID konto olemasolek. Kui näiteks arendajal kontot ei ole, siis saab ta selle registreerida siit

Õiguste jagamiseks peab virtuaalserveri omanik esmalt oma ZoneID kontoga sisse logima ning Teenuste ülevaade menüüst valima Virtuaalserverid.

Avanevas aknas valige vasakult menüüst Ligipääsu jagamine. Avanevas aknas näete loetelu kasutajakontodest, kellele on konkreetse serveri haldamiseks õiguseid jagatud. Nupule Lisa uus ligipääs vajutades saate õigused uuele kontole jagada:

Seejärel avaneb loetelu erinevatest serveri halduse osadest. Soovi korral saate jagada kasvõi kõik õigused ühekorraga, kuid võimalik on määrata ka ükshaaval eraldi ligipääsuõiguseid. Kui valikud on tehtud ja kaasnevate riskidega nõustunud vajutage nupule Salvesta muudatused

Tähelepanu!

Veebiarendajale peaks piisama õigustest, mis tagavad ligipääsu veebiserverile, alamdomeenidele, MySQL kontole, Crontabile, FTP kontole ja SSH’le.

Domeen

Domeeni delegeerimise eelduseks on teise osapoole ZoneID konto olemasolek. Kui kontot veel ei ole, siis saab selle registreerida siit.

Delegeeringu lisamiseks peab domeeni haldaja esmalt oma ZoneID kontoga sisse logima ning Teenuste ülevaade menüüst valima Domeenid.
Järgmiseks valige Minu domeenid ning klõpsake domeeninimel, millele soovite anda ligipääsu.

Domeeni info all on roheline plussmärk ja link lisa delegeering. Sellele klõpsates avaneb aken, kuhu kirjutage see ZoneID kasutajanimi, kellele soovite anda ligipääsu ja vajutage Lisa.

Tähelepanu!

Delegeeritud kasutajakontolt ei saa esitada domeeni pikendamise tellimust. Pikendada saab domeeni vaid sellelt ZoneID kontolt, millel domeen asub ja arve koostatakse selle konto andmetega.

Ligipääsu jagamise eemaldamine

Serverile ligipääsu eemaldamise järel peab arvestama, et delegaadil oli võimalus määrata jagatud ligipääsudele oma paroolid. Näiteks, kui kasutaja sai hallata FTP kontosid, siis peale delegeerimise lõpetamist ei kao ligipääs tema enda loodud FTP kontole.

Selletõttu soovitame kindlasti peale õiguste jagamise lõpetamist eemaldada ebavajalikud FTP ja MySQL kontod serverist või vahetada nende paroolid. Sama kehtib sisuhaldustarkvara kohta, mis on paigaldatud veebilehele (WordPress, Joomla!, Prestashop jms.).

Updated on 17. nov. 2021

Was this article helpful?

Related Articles