1. Home
  2. ZoneID kasutajakonto
  3. Haldamise delegeerimine
  1. Home
  2. Veebimajutusteenus
  3. Haldamise delegeerimine

Haldamise delegeerimine

Veebimajutus/Virtuaalserver

Selleks, et lubada näiteks oma veebiarendajale ligipääsu veebimajutuse haldamiseks, pakub Zone haldusliides õiguste jagamist. Veebimajutusele ligipääsu saad jagada siit.

Õiguste jagamise eelduseks on, et teisel osapoolel on oma ZoneID konto. Kui tal kontot ei ole, siis saab ta selle registreerida Zone kodulehel.

Õiguste jagamiseks sisene esmalt Minu Zone keskkonda selle ZoneID kontoga, millel asub veebimajutusteenus. Seejärel vali Veeb ja E-post alt Ligipääsu jagamine.

Kui kontol on rohkem kui üks veebimajutuse pakett, ava soovitud veebimajutuse haldus ning seejärel vasakult menüüst Ligipääsu jagamine. Vajuta nupule Lisa uus ligipääs.

Sisesta selle isiku ZoneID kasutajanimi, kellele soovid ligipääsu jagada, ning määra, kas soovid talle jagada kõik õigused või ainult kindlad õigused. Kui valikud on tehtud ja oled kaasnevate riskidega nõustunud, vajuta nupule Salvesta muudatused.

Tähelepanu!

Veebiarendajale peaks piisama õigustest, mis tagavad ligipääsu veebiserverile, alamdomeenidele, MySQL kontole, Crontabile, FTP kontole ja SSH’le.

Domeen

Domeeni delegeerimise eelduseks on samuti, et teisel osapoolel on oma ZoneID konto. Kui kontot veel ei ole, siis saab selle registreerida Zone kodulehel.

Delegeeringu lisamiseks sisene selle ZoneID kontoga, millel domeen asub.  Seejärel vali ülalt menüüst Domeenid ja vajuta domeeninimele, millele soovid ligipääsu jagada.

Järgmiseks keri lehte veidi alla ja vajuta Jagatud ligipääsud kastis plussmärgile.

Sisesta avanenud aknasse see ZoneID kasutajanimi, kellele soovid ligipääsu jagada ja Salvesta.

Tähelepanu!

Delegeeritud kasutajakontolt ei saa esitada domeeni pikendamise tellimust. Pikendada saab domeeni vaid sellelt ZoneID kontolt, millel domeen asub ja arve koostatakse selle konto andmetega.

Ligipääsu jagamise eemaldamine

Serverile ligipääsu eemaldamise järel peab arvestama, et delegaadil olid õigused erinevate kasutajakontode loomiseks ja haldamiseks serveril. Näiteks, kui kasutaja sai hallata FTP kontosid, siis peale delegeerimise lõpetamist ei kao ligipääs tema enda loodud FTP kontole.

Selletõttu soovitame kindlasti peale õiguste jagamise lõpetamist eemaldada serverist ebavajalikud FTP ja MySQL kontod või vahetada nende salasõnad. Sama kehtib sisuhaldustarkvara kohta, mis on paigaldatud veebilehele (WordPress, Joomla!, Prestashop jms).

Tähelepanu!

Kui sa muudad veebilehega otse seotud andmebaasi kasutaja salasõna, tuleb sul ka veebilehe konfiguratsioonifailis (nt wp-config.php) salasõna vastavusse viia.

Updated on 14. mai 2024

Was this article helpful?

Related Articles