1. Esileht
  2. ZoneID
  3. Haldamise delegeerimine
  1. Esileht
  2. Teenused
  3. Haldamise delegeerimine

Haldamise delegeerimine

Selleks, et lubada näiteks oma veebiarendajale ligipääsu virtuaalserveri haldamiseks, pakub Zone haldusliides virtuaalserveri õiguste delegeerimist.

Haldamise delegeerimise eelduseks on teise osapoole ZoneID konto olemasolek. Kui näiteks arendajal kontot ei ole, siis saab ta selle registreerida siit

Delegeeringu lisamiseks peab virtuaalserveri omanik esmalt oma ZoneID kontoga sisse logima ning “Teenuste ülevaade” menüüst valima “Virtuaalserverid“.

Avanevas aknas valige vasakut kätt menüüst “Haldamise delegeerimine”. Seejärel tuleb rippmenüüst valida serveri nimi ja trükkida alumisele väljale “Haldaja ZoneID” kasutajakonto nimi, kellele soovite ligipääsuõigusi anda. Jätkamiseks klõpsake nupule “lisa uus delegeering“.

Seejärel avaneb loetelu erinevatest serveri halduse osadest. Soovi korral saate delegeerida kasvõi kõik õigused ühekorraga, kuid võimalik on määrata ka ükshaaval eraldi ligipääsuõiguseid. Kui valikud on tehtud, siis klõpsake akna alumisel äärel nupule “lisa“.

 

 

TÄHELEPANU!

Veebiarendajale peaks piisama õigustest, mis tagavad ligipääsu veebiserverile, alamdomeenidele, MySQL kontole, Crontabile, FTP kontole ja SSH’le.

Viimati muudetud 12. nov. 2018

Kas sellest artiklist oli abi?

Artiklid samal teemal