1. Home
  2. ZoneID
  3. Haldamise delegeerimine
  1. Home
  2. Teenused
  3. Haldamise delegeerimine

Haldamise delegeerimine

Virtuaalserver

Selleks, et lubada näiteks oma veebiarendajale ligipääsu virtuaalserveri haldamiseks, pakub Zone haldusliides virtuaalserveri õiguste jagamist.

Õiguste jagamise eelduseks on teise osapoole ZoneID konto olemasolek. Kui näiteks arendajal kontot ei ole, siis saab ta selle registreerida siit

Õiguste jagamiseks peab virtuaalserveri omanik esmalt oma ZoneID kontoga sisse logima ning “Teenuste ülevaade” menüüst valima “Virtuaalserverid“.

Avanevas aknas valige vasakut kätt menüüst “Ligipääsu jagamine”. Avanevas aknas näete loetelu kasutajakontodest, kellele on konkreetse serveri haldamiseks õiguseid jagatud. Nupule “Lisa uus ligipääs” vajutades saate õigused uuele kontole jagada:

Seejärel avaneb loetelu erinevatest serveri halduse osadest. Soovi korral saate jagada kasvõi kõik õigused ühekorraga, kuid võimalik on määrata ka ükshaaval eraldi ligipääsuõiguseid. Kui valikud on tehtud ja kaasnevate riskidega nõustunud vajutage nupule “Salvesta muudatused”

Tähelepanu!

Veebiarendajale peaks piisama õigustest, mis tagavad ligipääsu veebiserverile, alamdomeenidele, MySQL kontole, Crontabile, FTP kontole ja SSH’le.

Domeen

Domeeni delegeerimise eelduseks on teise osapoole ZoneID konto olemasolek. Kui kontot veel ei ole, siis saab selle registreerida siit.

Delegeeringu lisamiseks peab domeeni haldaja esmalt oma ZoneID kontoga sisse logima ning “Teenuste ülevaade” menüüst valima “Domeenid”.
Järgmiseks valige “Minu domeenid” ning klõpsake domeeninimel, millele soovite anda ligipääsu.

Domeeni info all on roheline plussmärk ja link “lisa delegeering”. Sellele klõpsates avaneb aken, kuhu kirjutage see ZoneID kasutajanimi, kellele soovite anda ligipääsu ja vajutage “Lisa”.

Tähelepanu!

Delegeeritud kasutajakontolt ei saa esitada domeeni pikendamise tellimust. Pikendada saab domeeni vaid sellelt ZoneID kontolt, millel domeen asub ja arve koostatakse selle konto andmetega.

Updated on 1. dets. 2020

Was this article helpful?

Related Articles