1. Home
  2. Tehniline
  3. FTP – Sisselogimine

FTP – Sisselogimine

Veebipõhine FTP rakendus

Veebimajutuse teenuse halduse kaudu on võimalik kasutada WebFTP kaudu sisselogimist.  WebFTP kasutamiseks ei ole vaja eelnevalt seadistada eraldi FTP kontot.

WebFTP sisselogimine ilma FTP konto loomiseta

WebFTP kasutamine on kõige lihtsam viis oma failidele ligipääsemiseks ja on mõeldud pigem ülevaate saamiseks, pisimuudatuste tegemiseks PHP/HTML failides või logide vaatamiseks.

WebFTP’ga saab siseneda veebimajutuse halduse jaotises FTP ja Kasutajakontod klõpsates vastava konto juures nupule WebFTP:

WebFTP sisselogimine konkreetsesse FTP kontosse

WebFTP rakendus näeb välja järgmine:

Tähelepanu!

WebFTP kaudu maksimaalne üleslaadimise failisuurus on 4GB (File Upload Limit). Suuremate failide jaoks tuleb kasutada eraldiseisvat FTP programmi.

FTP Programm

FTP serverisse sisenemiseks tuleb esmalt luua FTP konto, mille loomise juhendi leiad siit.

Kõige parema funktsionaalsuse saavutamiseks soovitame kasutada mõnda spetsiaalset FTP programmi nagu näiteks Filezilla või WinSCP.

Kuigi rakenduste väljanägemine ja funktsionaalsus erineb, toimub kontodele logimine alati samal põhimõttel. Sisenemiseks on vaja kolme parameetrit:

  • Host või serveri nimi: www.sinu-domeen.ee
  • Kasutajanimi: FTP konto loomisel määratud kasutajanimi
  • Salasõna: FTP konto loomisel määratud salasõna
  • Port: 21
Kasulik nõuanne!

Kui oma domeeninimega sisse logimine FTP serverisse ei õnnestu, siis proovi kasutada virtuaalserveri IP-aadressi. IP leiad veebimajutuse halduse jaotises Serveri andmed.

File Explorer

Microsoft Windows’i File Explorer’i kaudu FTP-serveriga ühenduse loomiseks sisesta selle aadressi reale:

ftp://domain.tld/

asendades selles “domain.tld” virtuaalserveri domeeninimega.
Peale seda avanevasse dialoogiaknasse sisesta FTP-konto kasutajanimi ja salasõna:

Kasulik nõuanne!

Juhul, kui virtuaalserveri domeen on suunatud mõnele teisele serverile, tuleb domeeninime asemel kasutada virtuaalserveri IP-aadressi, mille leiab Minu Zone keskkonnas veebimajutuse halduse jaotises Serveriteenus → Süsteemsed andmed → IP-aadress.

Kui File Explorer’i kaudu on veebiserveri failide ja kataloogide nimedes olevad täpitähed (jm keelte tähemärgid kui ladina tähestiku omad) kuvatud vigasel kujul, tuleb Windows’i keeleseadete alt sisse lülitada UTF-8 tugi.
Selle sätteni jõuab, kui avada Start menüü, vajutades selleks klaviatuurilt Windows’i klahvi ja trükkida “Windows Control Panel”. Seejärel valida avanenud Control Panel’ist: Region → Administrative → Change system locale → märkida valituks märkekast Beta: Use Unicode UTF-8 for worldwide language support ja taaskäivitada arvuti:

Updated on 11. juuli 2024
Was this article helpful?

Related Articles