Swap

Swapi kasutamine ei ole VPS serveris lubatud, kuna kõik pilveserveri teenused kasutavad Zones kiireid SSD kettaid mille eluiga on otseselt SWAP’i kasutamisega seotud.

SWAP’i kasutamine pärineb ajast, kui serverid töötasid pöörlevatel ketastel(HDD), kus ketastele kirjutamine ei tekitanud HDD nende eluea lühenemist ja jõudluse otsest langust.

Igal SSD-l on “eluiga”, palju sinna andmeid kirjutada saab. Seda mõõdetakse DWPD-ga (Drive writes per day). Odavamatel ketastel on see 0.3, kallimatel kuni 10. Ehk näiteks 400GB ketas kannatab päevas kirjutada 120GB-4TB sõltuvalt, kui kalli ja kvaliteetse kettaga tegu on.

Kui hakata RAM asemel SSD-d mäluks kasutama, siis “põletatakse” SSD väga kiirelt läbi.

Seda, palju SSD kettal eluiga alles on, näeb smartctl utikaga. Erinevatel kettatootjatel on see nimetus erinev, näiteks Media_Wearout_Indicator, Wear_Leveling_Count, Percent_Lifetime_Remain jne. See algab 100st ja tiksub vaikselt nulli.

Kui eluiga väheneb nullini, väljendub see sellega, et kirjutamised muutuvad väga-väga aeglaseks ja teenuse kasutamine muutub kõigile VPS serveri klientidele põhimõtteliselt võimatuks. Selle tõttu ei olegi võimalik SSD ketastel baseeruvatel VPS teenustel jagatud keskkonnas kasutada SWAP’i.

Updated on 28. jaan. 2023

Was this article helpful?

Related Articles