1. Esileht
 2. E-post
 3. Uuele e-posti platvormile üle minemine
 1. Esileht
 2. E-posti seadistamine
 3. Uuele e-posti platvormile üle minemine

Uuele e-posti platvormile üle minemine

Käesoleval lehel on välja toodud asjaolud, millega peab arvestama uuele e-posti platvormile üle minemisel. Sellest, mis on uus e-posti platvorm, saab lugeda Zone Blogist: Tööd alustas uus e-posti platvorm.

Üleviimise protseduur

Uuele e-posti platvormile üle kolimise algatamiseks kirjuta oma soovist meie klienditoele aadressil info@zone.ee. Üleviimine on tasuta ja uue platvormi kasutamisega ei kaasne lisakulusid.

Ületõstmise protsess on täisautomaatne, mille käigus lisatakse kõik postkastid uude süsteemi ja kopeeritakse postkastide sisud sinna ümber. Kasutajanimi ja salasõna jäävad samaks, küll aga muutuvad serveri aadressid, mis tähendab, et e-posti rakendustes tuleb teha seadistusi. Uuele e-posti süsteemile liigutatakse kõik domeeni postkastid korraga. Samuti tõstetakse ümber koopiate, suunamiste, automaatvastajate jms seaded. Ühtegi kirja ületõstmise ajal kaduma ei lähe.

Lisainfo

Alates 2018. aasta detsembrist tellitud virtuaalserveritel on juba uus e-posti platvorm!
Kõik vanal platvormil olevad postkastid viiakse järkjärguliselt uuele platvormile üle 2020a jooksul.

Kontroll, kas su e-post on uuel või vanal platvormil:

Uued serveri aadressid

Uutesse serveritesse on lubatud ühendada ainult üle turvalise SSL/TLS ühenduse!

 • SMTP teenuse aadress on smtp.zone.eu
 • IMAP teenuse aadress on imap.zone.eu
 • POP3 teenuse aadress on pop3.zone.eu
 • MX serveri aadress on zonemx.eu

Filtrid / reeglid

Uues e-posti süsteemis on võimalik lisada serveripoolseid filtreid (reegleid). Selle tulemusena rakendub filter juba kirja saabumise hetkel, mis tähendab, et ka telefonist postkasti kontrollides on filtrid juba rakendunud. Seetõttu on soovitav kõik filtrid uuesti lisada.

Filtreid saab lisada postkasti omanik Veebimeili kaudu valikus Seaded -> Filtrid.

Kuidas näha, millal on postkast üle viidud?

Postkast on lõplikult üle viidud uude süsteemi siis, kui sinu meiliklienti jõuab teavituskiri, et sa oled sattunud vanasse e-posti serverisse.

IMAP postkastid

IMAP alamkaustade nimeruumist kaob ära “INBOX.” prefix. See on ka põhjus miks osadel e-posti klientidel ei piisa siseneva serveri nime vahetusest kuna peale serveri vahetust ei ole näha alamkaustu. Kui e-posti programm toetab “Isikliku nimeruumi” (i.k. Personal namespace) muutmist, siis tuleks see lihtsalt ära kustutada. Peale muudatust tuleb teha e-posti programmile taaskäivitus. Kui ei toeta, siis tuleb vana konto kustutada ja lisada uus IMAP konto.

POP3 postkast

Kui sul on kasutusel POP3 postkast, siis sa pead arvestama sellega, et peale sissetuleva serveri aadressi muutmist laeb e-posti klient kõik kirjad serverist uuesti alla, mille tulemusena tekivad kõik kirjad topelt. Selle vältimiseks on kolm võimalust:

 • Kui sul on määratud, et serverist vanemad kirjad automaatselt kustuvad, siis muuda enne üle tõstmist seadistus selliseks, et kõik kirjad serverist kustuvad.
 • Kui sul on määratud, et kirjad serverist ei kustu ja sa oled kindel, et kõik su kirjad on serveris olemas (saad kontrollida Webmailist), siis on kõige lihtsam peale üle tõstmist lisada e-posti programmi uus IMAP konto ja hakata POP3 asemel kasutama IMAP-i.
 • Kui sa soovid minna IMAP-i peale üle, siis tuleb lisada e-posti programmi eraldi IMAP konto ja lohistada kõik kirjad POP3 kontost IMAP kontosse.

Juhul, kui oled kindel, et kõik on korrektne, siis võid e-posti konto seadetes muuta ära sissetuleva POP3 ja väljamineva SMTP serveri aadressi. Kontrolli ka, et SSL oleks aktiivne (More settings -> Advanced). Peale aadressi muutmist tuleb panna e-posti klient kinni ja avada uuesti.

Märkused

 • Ületõstmise aeg sõltub postkasti suurusest ja võtab aega umbes 5-15 minutit iga gigabaidi kohta.
 • Vanasse serverisse säilib ligipääs 24 tundi peale üle tõstmist.
 • Kui kasutusel on mitu erinevat Saadetud kirjade kausta (Sent Items, Sent Messages, Sent Mail, Sent), siis nende kaustade sisud liigutatakse kõik kokku ühte Sent Mail kausta. Meilikliendid tunnevad ise õige Saadetud kausta ära ja seda konto lisamisel määrama ei pea.
 • Üle ei tõsteta kirju, mille tekstiosa suurus on rohkem kui 16MB (kiri ilma manuseta).
 • Kui vanas süsteemis oli postkast, millele oli tehtud suunamine, siis see postkast muutub uues süsteemis “koopia aadressiks”, ehk sinna hakkavad edaspidi kirjad sisse tulema.
  • Juhul, kui suunatud postkastis on kasutusel alla 1MB kirju, muudetakse konto suunamise aadressiks. Kui postkasti jäi mõni vajalik kiri, võtke ühendust klienditoega.
 • Punkt kasutajanimes ei ole enam oluline (jaan.tamm@domeen.tld on sama postkast mis jaantamm@domeen.tld).
 • Automaatvastusel ei saa enam seadistada saatmise tihedust. Kui automaatvastus on peal, siis ei lähe vastus tihedamini kui üks kord iga 4 tunni tagant.
 • Automaatvastus saadetakse vaid To: või CC: real oleva aadressi puhul.
 • Globaalseid spamfiltri reegleid enam seadistada ei saa.
 • Kui domeenil on lisatud globaalsed spamfiltri reeglid, siis need lisatakse ületõstmise hetkel igale postkastile.
 • Viirusetõrjet enam välja lülitada ei saa ja viirusega kiri lükatakse serveri poolt koheselt tagasi.
 • Ilma turvamata ühendust enam luua ei saa.
 • Kõik tuvastatud rämpsposti kirjad liigutatakse automaatselt Rämpsposti (Junk) kausta, kus neid hoitakse 30 päeva ja siis kustutatakse. Rämpspostina tuvastatud kirja ei muudeta.
 • Prügikasti (Trash) kaustast kustutatakse kirjad automaatselt 30 päeva möödudes.
 • Kirja kustutatuks märkimisel kiri automaatselt kustutatakse.
 • Postkasti haldusliidesest kustutamisel pannakse see 14 päevaks karantiini. 14 päeva jooksul on võimalik postkasti taastada. 14 päeva möödudes postkast koos sisuga kustutatakse jäädavalt.
 • Kui vanas süsteemis sisaldas salasõna täpitähti (ä,ö,ü,õ või kirillitsat), siis on võimalik, et see salasõna uues süsteemis enam ei tööta. Lahenduseks oleks muuta salasõna või lisada rakenduse salasõna.
 • Kirjad, mis rikuvad DMARC reegleid ja millel on seadistatud reject poliitika, lükatakse serveripoolt automaatselt tagasi.

E-posti rakenduste ümber häälestamine

Mobiilsed (Android, iPhone, tahvelarvutid jms) IMAP postkastid

Soovitav on olemasolev(ad) konto(d) nutiseadmest kustutada ja lisada konto uute serveriseadetega uuesti. Kindlasti tuleks jälgida, et automaatselt ei tuvastataks vanu serveriseadeid. Kui rakendus vanade serveriseadetega sisse logib, siis läheb IMAP Prefix valeks ja osasid kaustu ei kuvata. Sellisel juhul ei tohi serveri seadeid muuta, vaid tuleb alustada algusest: konto kustutada ning uuesti lisada.

Kasulik nõuanne

Uus e-posti platvorm toetab rakenduste salasõnu. Soovitav on iga nutiseadme jaoks lisada eraldi salasõna. Rakenduse salasõna saab lisada Webmaili kaudu (Seaded -> Rakenduste salasõnad).

Outlook 2010 IMAP postkast

Microsoft Outlook 2010 rakenduses piisab uue e-posti lahenduse kasutusele võtul olemasoleva konto seadete muutmisest, ehk tuleb ära vahetada sissetulev ja väljaminev e-posti server. Peale muudatust tuleb teha Outlookile taaskäivitus.

Outlook 2016 IMAP postkast

Microsoft Outlook 2016 rakenduses siseneva serveri muutmiseks tee järgmised tegevused:

 1.  Muuda sisenevaks serveriks imap.zone.eu
 2.  Vali menüüst Fail ja Suvandid.
 3. Vasakult menüüst vali Täpsemalt
 4. Lahtris Saatmine ja vastuvõttvajuta Saatmine/vastuvõtt...
 5. Vali Redigeeri...
 6. Vali vasakult muudetav konto ning vajuta Konto suvandid...
 7. Vali Täpsemalt
 8. Tühjenda kaustade lahtris Juurkausta tee. (Kustuta INBOX).
 9. Vajuta OK ja tee Outlookile taaskäivitus.

Outlook iOS mobiiliklient

Kindlasti kontrollige, et äpp oleks uuendatud kõige uuemale versioonile! Siis kustutage vana e-posti konto ja lisage uus.

Kui Outlooki äppi kontot lisades tuleb veatede: “Unable to log in. Please check your email address and password and try again”, siis tuleb kustutada kõik kontod rakendusest ära. Seejärel tuleb äpp uninstallida ja installida uuesti. Nüüd saab ülekolitud e-posti konto uuesti lisada.

Thunderbird IMAP postkast

Thunderbirdis tuleb olemasoleva IMAP postkasti muutmiseks teha läbi järgmised sammud:

 1. Vali Serveri Sätted.
 2. Muuda Server imap.zone.eu
 3. Muuda Ühenduse turvalisus SSL/TLS
 4. Vajuta “Täpsemalt…” nupule ja kustuta seal “Isiklik nimeruum” ja “Avalik (Jagatud)” lahtrid tühjaks.
 5. Vajutada Sobib ja Sobib.
 6. Pane Thunderbird kinni!
 7. Uuesti avades peaks olema konto muudetud.
 8. Vaheta ka väljuv SMTP server smtp.zone.eu vastu.

Mac Mail IMAP postkast

Mac Mailis on soovitav lisada täiesti uus IMAP konto (System preferences -> Internet Accounts -> ‘+’), sest kui muuta olemasolevat sissetulevat serveri aadressi ja kustutada IMAP prefix ära, siis taustal luuakse ikkagi uus konto ja vana deaktiveeritakse. Selliselt uuesti loodud kontol ei hakka tööle alamkaustad!

Tähelepanu

Kui Sa oled Mac Mail seadetes määranud reegleid (Mail -> Preferences -> Rules), siis soovitav on need peale uue IMAP konto lisamist kindlasti deaktiveerida, eemaldades iga reegli eest linnukese või kustutades need (Remove). Kui jätad reeglid aktiivseks, siis hakkab Mac Mail kirju liigutama uuest serverist vanasse serverisse. Uued reeglid soovitame lisada Zone veebimeili kaudu, kus reegleid nimetatakse filtriteks. Filtreid saad seadistada veebimeili valikus Seaded -> Filtrid.

Postkasti lisamise juhis asub https://help.zone.eu/kb/mac-os-x-high-sierra/

Viimati muudetud 24. jaan. 2020

Kas sellest artiklist oli abi?

Artiklid samal teemal