Kirjade filtreerimine

Zone uues e-posti süsteemis on võimalik seadistada serveripõhiseid filtreid läbi veebimeili aadressil https://webmail.ee/

Serveri tasemel filter tähendab seda, et kirjad filtreeritakse juba enne e-posti kontole jõudmist. Näiteks saad lasta märksõnade abil liigutada kirju erinevatesse kaustadesse ja seda automaatselt kõikides e-posti rakendustes, mida sama aadressiga kasutad.

Loogika

Filtrid mõjuvad vaid uutele sissetulevatele kirjadele. Olemasolevatele kirjadele filtrid ei rakendu.

Ühele kirjale võib rakenduda mitu filtrit korraga. Erand on kirja kustutamine. Kui mingi filter kirja kustutab, siis kirjale ükski teine filter peale kirja edasi suunamise ei rakendu.

Filtreid hakatakse rakendama filtri lisamise aja järjekorras. Kui üks filter on mingi tegevuse juba määranud, siis teine filter seda üle ei kirjuta. Näiteks kui filter teeb tegevuse liiguta kausta X, siis teine filter kausta Y seda enam liigutada ei saa. Erand on spämmiks/mittespämmiks märkimine.

Filtri lisamine

Filtri lisamiseks tuleb veebimeilis klikkida hammasrattale ja valida Filtrid.

Klõpsates Loo uus filter nupule avaneb valik erinevatest parameetritest, mille abil on võimalik sissetulevaid kirju filtreerida.

Näiteid filtritest

Sellise filtri abil saab liigutada kõik kirjad, mis sisaldavad nii pealkirjas, kui kirja sees sõna arve, eelloodud kausta Arved:

Järgmise näite alusel saad kõik ühe spordiklubi kirjad, mis sisaldavad manust  saata edasi raamatupidaja e-postiaadressile:

Updated on 2. dets. 2020

Was this article helpful?

Related Articles