1. Home
  2. Domeenid
  3. .EE domeenid
  4. .EE domeeni reaktiveerimine ja kustutamine

.EE domeeni reaktiveerimine ja kustutamine

Kui domeeni registreeringut ei pikendata, siis domeeninimi aegub ja Eesti Interneti Sihtasutus suunab domeeni oksjonile. Kui domeeni oksjonil endale ostjat ei leia, läheb domeen vabaks.

Otsides domeeninime meie kodulehel, kajastub domeeni aegumise, peatamise kohta alljärgnev info:

Expire (aegub) – domeeni registreering aegub sellel kuupäeval, koduleht ja e-post veel toimivad
Outzone (tsoonist eemaldamine) – domeeni nimeserverid ei vasta enam, koduleht ja e-post ei toimi
AtAuction (oksjonil) – domeen on oksjonil, kus huvilised saavad sellele teha pakkumisi. Oksjon kestab 24 tundi. Kui domeenile oksjonil huvilist ei teki, vabaneb domeen registrist uutele registreerijatele.

Esimesed 15 päeva peale aegumist domeeniga seotud koduleht ja e-post toimivad. Järgmised 30 päeva ei ole need enam internetis kättesaadavad. Kogu selle 45 päeva jooksul on domeeni omanikul võimalik domeen reaktiveerida ja registreeringut ühe aasta võrra pikendada. Kui 15 + 30 päeva on möödunud, siis domeen kustutatakse ja läheb oksjonile. Oksjonile läinud domeeni kasutada enam ei saa.

Aegunud domeeni reaktiveerimiseks valige Zone kodulehel “Minu Zone” ja sisenege oma ZoneID kasutajaandmetega. Avage teenuste ülevaate lehel valik “Domeenid” ja “Minu domeenid” ning vajutage aegunud domeeninime kõrval „Reaktiveeri“. Juhiseid järgides saate kinnitada tellimuse ja tasuda tellimuse käigus koostatud arve. Tellimus võetakse menetlusse kui arve on tasutud ning summa on laekunud Zone süsteemi. Juba esitatud tellimust ja koostatud arvet kuvatakse valikus “Tellimused“.

Kui tasute arve läbi meie süsteemi kasutades selleks pangalinki või krediitkaarti, siis kantakse makse süsteemi 15 minuti jooksul. Kodulehe ja e-posti töö taastub paari tunni jooksul. Kui tasute arve tavalise pangaülekandega, siis kantakse makse süsteemi paari tööpäeva jooksul (see sõltub pankadevaheliste maksete liikumise kiirusest). Pangaülekandega tasudes lisage kindlasti ka viitenumber ja makse selgitusse domeeni nimi ja arve number.

Updated on 14. mai 2019

Was this article helpful?

Related Articles