1. Home
  2. Domeenid
  3. .EE domeenid
  4. .EE domeeni aegumine ja kustutamine

.EE domeeni aegumine ja kustutamine

Kui domeeni registreeringut ei pikendata enne aegumiskuupäeva, siis domeeninimi aegub. Kui järgneva 45 päeva jooksul domeeni ei pikendata, siis keskregister Eesti Interneti Sihtasutus suunab domeeni oksjonile. Kui domeen oksjonil endale ostjat ei leia, siis saab domeen vabaks ja uus soovija saab selle registreerida.

Otsides domeeninime meie kodulehel, kajastuvad domeeni WHOIS andmetes aegunud domeeni kohta järgmised read (kui domeen ei ole veel aegunud, siis on kirjas ainult aegumiskuupäev):

Expire (aegub) – domeeni registreering aegub sellel kuupäeval, koduleht ja e-post veel toimivad, kestab 15 päeva, domeeni saab veel pikendada
Outzone (peatub) – domeen eemaldatakse tsoonist, nimeserverid ei vasta, koduleht ja e-post ei toimi, kestab 30 päeva, domeeni saab veel pikendada
Delete (kustub) – domeen kustutatakse ja suunatakse oksjonile

AtAuction – seda staatust kuvatakse kui domeen on kustutatud ja suunatud oksjonile.

Oksjonil domeeniga ei saa teha enam ühtegi toimingut, sh seda pikendada. Domeenioksjonit korraldab EE-domeenide keskregister Eesti Interneti Sihtastus. Oksjonil huvilised saavad teha pakkumisi aegunud ja vabanenud domeeni ostmiseks. Oksjon kestab 24 tundi. Kui domeenile oksjonil huvilist ei teki, vabaneb domeen registrist uutele registreerijatele ja selle saab registreerida tavatingimustel.
Täpsemalt saab domeenioksjoni kohta lugeda Eesti Interneti Sihtasutuse kodulehel

Aegunud domeeni pikendamine

Aegunud domeeni pikendamiseks ehk reaktiveerimiseks vali Zone kodulehel Minu Zone ja sisene oma ZoneID kasutajaandmetega. Klõpsa teenuste ülevaate lehel Domeenid. Jaotises Minu domeenid on näha sellel kontol olevad domeenid. Aegunud domeeni pikendamiseks klõpsa domeeninime kõrval Pikenda. Järgmise sammuna saad valida mitmeks aastaks soovid domeeni pikendada ja kinnitada tellimuse. Tellimus võetakse menetlusse kui arve on tasutud ja summa on laekunud Zone süsteemi. Juba esitatud tellimust ja koostatud arvet kuvatakse valikus Tellimused.

Kui maksta arve meie keskkonnas kasutades selleks pangalinki või krediitkaarti, siis laekub makse süsteemi 15 minuti jooksul. Kodulehe ja e-posti töö taastub paari tunni jooksul. Kui tasute arve tavalise pangaülekandega, siis laekub makse süsteemi paari tööpäeva jooksul (see sõltub pankadevaheliste maksete liikumise kiirusest). Pangaülekandega tasudes lisage kindlasti ka viitenumber ja makse selgitusse domeeni nimi ja arve number.

Updated on 20. juuli 2023

Was this article helpful?

Related Articles