1. Esileht
  2. Domeenid
  3. .EE
  4. .EE domeeni reaktiveerimine ja kustutamine

.EE domeeni reaktiveerimine ja kustutamine

Kui domeeni registreeringut ei pikendata, siis domeeninimi aegub ja Eesti Interneti Sihtasutus alustab domeeni kustutamismenetlust. Domeeni kustutamine toimub etappide kaupa.

Otsides domeeninime meie kodulehel, kajastub domeeni aegumise, peatamise ja kustutamise kohta järgmine info:

.ee domeen

expire (aegub) – domeeni registreering aegub sellel kuupäeval, koduleht ja e-post veel toimivad
outzone (tsoonist eemaldamine) – domeeni nimeserverid ei vasta enam, koduleht ja e-post ei toimi
delete (kustutamine) – domeen kustutatakse ja uus registreerija saab selle registreerida lähtudes põhimõttest „kes ees, see mees“.

Esimesed 15 päeva peale aegumist domeeniga seotud koduleht ja e-post toimivad. Järgmised 30 päeva ei ole need enam internetis kättesaadavad. Kogu selle 45 päeva jooksul on domeeni omanikul võimalik domeen reaktiveerida ja registreeringut ühe aasta võrra pikendada. Kui 15 + 30 päeva on möödunud, siis domeen kustutatakse ja seetõttu on viimased 24 tundi enne kustutamist domeen karantiinis.

Aegunud domeeni reaktiveerimiseks valige Zone kodulehel “Minu Zone” ja sisenege oma ZoneID kasutajaandmetega. Avage teenuste ülevaate lehel valik “Domeenid” ja “Minu domeenid” ning vajutage aegunud domeeninime kõrval „Reaktiveeri“. Juhiseid järgides saate kinnitada tellimuse ja tasuda tellimuse käigus koostatud arve. Tellimus võetakse menetlusse kui arve on tasutud ning summa on laekunud Zone süsteemi. Juba esitatud tellimust ja koostatud arvet kuvatakse valikus “Tellimused“.

Kui tasute arve läbi meie süsteemi kasutades selleks pangalinki või krediitkaarti, siis kantakse makse süsteemi 15 minuti jooksul. Kodulehe ja e-posti töö taastub paari tunni jooksul. Kui tasute arve tavalise pangaülekandega, siis kantakse makse süsteemi paari tööpäeva jooksul (see sõltub pankadevaheliste maksete liikumise kiirusest). Pangaülekandega tasudes lisage kindlasti ka viitenumber ja makse selgitusse domeeni nimi ja arve number.

Viimati muudetud 18. okt. 2018

Kas sellest artiklist oli abi?

Artiklid samal teemal