1. Home
  2. Domeenid
  3. Domeeni registreeringu pikendamine

Domeeni registreeringu pikendamine

Domeeni kehtivusaja ehk registreeringu pikendamiseks saate tellimuse esitada MinuZone Domeenide halduses. Domeeni pikendamiseks piisab, kui esitate tellimuse ja maksate arve või kasutate automaatselt koostatud tellimust ja tasute sellega seotud arve. Kui domeen on juba aegunud, siis saate selle reaktiveerida valikus Minu domeenid. Domeeni taastada ehk reaktiveerida saate vaid ühe aasta kaupa.

TÄHELEPANU! Domeeni pikenemise eelduseks on meie süsteemi edukalt laekunud makse. Tellimuste täitmine või domeeni taastamine (reaktiveerimine) aegunud olekust võib kesta paar või rohkemgi päeva, kui a) tellimus esitatakse 2-3 tundi enne tööpäeva lõppu või nädalavahetusel või b) kui domeeni registreeringu pikendamise/reaktiveerimise protsessi mõjutavad kõnealuse domeeni keskregistri poolt sätestatud reeglid.

Arve koostatakse pikendamise või automaatselt koostatava tellimuse käigus vastavalt ZoneID konto andmetele. Juba esitatud tellimust ja koostatud arvet kuvatakse valikus Tellimused või ülevaatelehel valikus Arved.  Kui tasute arve läbi meie süsteemi kasutades selleks pangalinki või krediitkaarti, siis kantakse makse süsteemi 15 minuti jooksul. Kui tasute arve tavalise pangaülekandega, siis kantakse makse süsteemi paari tööpäeva jooksul (see sõltub pankadevaheliste maksete liikumise kiirusest). Pangaülekandega tasudes lisage kindlasti viitenumber ja makse selgitusse domeeni nimi ja arve number.

Ajaga on Zone Media OÜ poolt pakutavate domeenide hulk olulised kasvanud ja erinevate domeenide pikendamisele kehtivad erinevad tingimused.

Üldjuhtudel on võimalik domeenide kehtuvisaega pikendada kui aegumiseni on jäänud 60 päeva. Samas leidub meie domeenivalikus ka domeene, mille kehtivusaja pikendamiseks tuleb tellimus esitada hiljemalt teatud arv päevi enne aegumist, et me saaksime neid täita automaatselt. Sellisteks domeenideks on kahetähelised maatähisega domeenid nagu ac[5], at[5], be[5], by[35], cc[5], ch[5], co.uk[5], com.pl[5], cz[35], de[5], dk[20], fm[35], fr[5], hr[35], ie[35], io[35], is[70], it[5], li[5], lu[35], nl[15], pl[5], pt[35], ro[5], se[10], sh[5], si[45], tv[5], vg[30] ja ws[35].
 
TÄHELEPANU! Domeeni laiendi järel olev [number] tähistab päevade arvu aegumiseni ja seda nimetatakse domeeni threshold ehk aegumiskünnise perioodiks.

  • 60 päeva enne aegumist saadab meie süsteem välja esimese meeldetuletuse domeeni pikendamiseks. Eelnevalt mainitud domeenide osas saadetakse teavitus 60+[x] päeva varem, et domeeni omanikul oleks võimalik õigeaegselt pikendada domeeni registreeringut.
  • 30 päeva enne aegumist koostab süsteem pikendamise tellimuse, kui klient ei ole seda juba ise esitanud. Kuna automaatne pikendamine on veel beeta staadiumis, siis koostatakse tellimus vaid juhul, kui ühe konto all on samaaegselt aegumas üks domeen. Mitme domeeni samaaegse aegumise korral automaatset pikendamist ei rakendata. Automaatse pikendamise välja lülitamiseks võtke palun ühendust meie klienditoega aadressil info[@]zone.ee.

Hoolimata eeltoodust on domeeni võimalik pikendada ka siis, kui threshold periood on alanud. Sellisel juhul tuleb kindlasti arvestada, et tellimusi täidetakse meie poolt käsitsi, mis tähendab paratamatult ajakulu ja seetõttu ei saa me tagada, et domeeni kindlasti õigeaegselt pikendatakse. Anname siiski endast parima, et kõik laabuks tõrgeteta.

Täpse info meie poolt pakutavate domeenide registreerimisperioodide kohta leiate hinnakirjast

Updated on 10. okt. 2019

Was this article helpful?

Related Articles