1. Esileht
  2. Domeenid
  3. Domeeni registreeringu pikendamine

Domeeni registreeringu pikendamine

Ajaga on Zone Media OÜ poolt pakutavate domeenide hulk olulised kasvanud ja erinevate domeenide pikendamisele kehtivad erinevad tingimused.

Üldjuhtudel on võimalik domeenide kehtuvisaega pikendada kui aegumiseni on jäänud 60 päeva. Samas leidub meie domeenivalikus ka domeene, mille kehtivusaja pikendamiseks tuleb tellimus esitada hiljemalt teatud arv päevi enne aegumist, et me saaksime seda menetleda automatiseeritult. Sellisteks domeenideks on kahetähelised maatähisega domeenid nagu ac[5], at[5], be[5], by[35], cc[5], ch[5], co.uk[5], com.pl[5], cz[35], de[5], dk[20], fm[35], fr[5], hr[35], ie[35], io[35], is[70], it[5], li[5], lu[35], nl[15], pl[5], pt[35], ro[5], se[10], sh[5], si[45], tv[5], vg[30] ja ws[35]. Domeeni laiendi juures olev [number] tähistab päevade arvu aegumiseni ja seda nimetatakse domeeni threshold perioodiks.

  • 60 päeva enne aegumist saadab meie süsteem välja esimese meeldetuletuse domeeni kehtivusaja jätkamiseks. Eelnevalt mainitud domeenide osas saadetakse teavitus 60+[x] päeva varem, et domeeni omanikul oleks võimalik õigeaegselt pikendada domeeni registreeringut.
  • 30 päeva enne aegumist koostab süsteem pikendamise tellimuse, kui klient ei ole seda juba ise esitanud. Kuna automaatne pikendamine on veel beeta staadiumis, siis koostatakse tellimus vaid juhul kui ühe konto all on samaaegselt aegumas üks domeen. Mitme domeeni samaaegse aegumise korral automaatset pikendamist ei rakendata. Automaatse pikendamise välja lülitamiseks võtke palun ühendust meie klienditoega aadressil info[@]zone.ee.

Hoolimata ülalmainitust on domeeni  võimalik pikendada ka siis kui threshold periood on alanud. Arvestada tuleb kindlasti sellega, et tellimust menetletakse meie poolt käsitsi, mis toob sisse viite ja seetõttu ei saa me tagada, et domeeni kindlasti õigeaegselt pikendatakse. Teeme oma parima, et kõik laabuks tõrgeteta.

TÄHELEPANU! Pikendamise tellimuste menetlemise eelduseks on süsteemi edukalt laekunud makse. Tellimuste menetlemine või domeeni taastamine aegunud olekust võib viibida paar päeva, kui tellimus esitatakse 2-3 tundi enne tööpäeva lõppu või nädalavahetusel.

Domeeni kehtivusaja pikendamiseks saate tellimuse esitada MinuZone Domeenide halduses. Pikendamiseks piisab, kui esitate tellimuse ja maksate arve või kasutate automaatselt koostatud tellimust ja sellega seotud arvet. Kui domeen on juba aegunud, siis saate selle reaktiveerida valikus Minu domeenid. Reaktiveerida saate domeeni vaid ühe aasta kaupa.

Arve koostatakse pikendamise või automaatselt koostatava tellimuse käigus vastavalt ZoneID konto andmetele. Tellimus võetakse menetlusse kui arve on tasutud ning summa on laekunud Zone süsteemi. Juba esitatud tellimust ja koostatud arvet kuvatakse valikus Tellimused või ülevaatelehel valikus Arved.  Kui tasute arve läbi meie süsteemi kasutades selleks pangalinki või krediitkaarti, siis kantakse makse süsteemi 15 minuti jooksul. Kui tasute arve tavalise pangaülekandega, siis kantakse makse süsteemi paari tööpäeva jooksul (see sõltub pankadevaheliste maksete liikumise kiirusest). Pangaülekandega tasudes lisage kindlasti viitenumber ja makse selgitusse domeeni nimi ja arve number.

Täpse info meie poolt pakutavate domeenide registreerimisperioodide kohta leiate hinnakirjast

Viimati muudetud 18. okt. 2018

Kas sellest artiklist oli abi?

Artiklid samal teemal