Abikeskus
CA autoriteedid

Sertifikaadi autoriteete on mitmeid ning sertifikaatide allkirjastamise hindu võib leida ühest äärmusest teise. Näiteks Verisigni poolt pakutavad sama tüüpi allkirjad sertifikaatidele võivad olla kümneid kordi kallimad konkurentide omadest. Üldine reegel on see, et mida tuntum ja usaldusväärsem on brändi nimi, seda rohkem küsib ta ka oma allkirja eest. Tuntus omakorda on otseses seoses sellega, kui mitmes enamlevinud brauseris ning selle erinevates versioonides CA allkiri sisaldub. Ehk et mida vähemate brauseritega see allkiri töötab, seda vähem see ka maksab Tehniliselt ei ole autoriteedi valimisel vahet, kuna SSL protokoll on standardiseeritud ja õieti signeeritud sertifikaat töötab kõikjal - hinnavahe on tingitud autoriteedi usaldusväärsusest ning sellest, kui põhjalikult ta sertifikaadi autentsust kontrollib enne sellele allkirja andmist. Sertifikaadi autoriteedi valikul peab arvestama eelkõige enda vajadustega. Kui veebisaidi omanik soovib, et tema sertifikaat tunduks usaldusväärne kõikidele lehe külastajatele, tasub vaadata tuntumate autoriteetide poole. Kui teda rahuldab see, et 1% külastajatest võivad olla umbusklikud ja tegelikult on vaja vaid "kinnise luku ikooni" veebilehitseja staatusribale, siis piisab mõnest odavamast allkirjastajast.

NB! Ühe allkirjastatud sertifikaadiga saab "pakkuda usaldusväärsust" vaid ühele konkreetsele domeeni nimele. Näiteks sertifikaat, mis on loodud domeenile "www.domeen.ee" tõestab VAID "https://www.domeen.ee" usaldusväärsust ning EI tõesta "https://domeen.ee", "https://alamdomeen.domeen.ee" jne. usaldusväärsust.

Kui on eesmärk mõlemad "https://domeen.ee" ja "https://www.domeen.ee" usaldusväärseks muuta, siis peab looma 2 erinevat sertifikaati kummalegi nimele ning maksma nende allkirjade eest 2 korda! Alternatiivina on võimalik luua ka nn. wildcard sertifikaat, kuid see töötab vaid konkreetse domeeni nime astme piires ning allkirjastamise maksumus on tunduvalt suurem kui ühe nimega sertifikaadi soetamisel.


Soovitame omalt poolt järgmisi CA-sid:

Kui tellimisel tuleb lisaks määrata veebiserveri andmed, siis selleks on:

Apache (2) + mod_ssl
 

 

(0 hääli)
Sellest artiklist oli kasu
Sellest artiklist ei olnud kasu

Zone.ee klienditugi © Kayako help.zone.eu | Zone.ee esilehele