Abikeskus
E-posti serverid

Siseneva e-posti server (incoming mail server): mail.zone.ee

Server võimaldab ligipääsu sisenevatele kirjadele nii POP3 (port 110) kui ka IMAP (port 143) protokolli vahendusel. Ühtlasi on toetatud ka SSL protokolli abil turvatud ühendused POP3S port 995 ja IMAPS port 993. 

Väljuva e-posti server (outgoing mail server): smtp.zone.ee

Kirjade saatmiseks on kasutusel üldlevinud SMTP (port 25) protokoll. Lisaks tavapärasele SMTP teenuse pordile 25 toetab smtp.zone.ee server ka teenusportide 1025 ja 1026 kasutamist. Samuti on toetatud ka SSL turvatud ühendus (port 465). 

 

TÄHELEPANU! Zone SPF kirje kasutamisel on kohustuslik määrata väljaminevaks e-posti serveriks smtp.zone.ee. Vastasel juhul lükatakse vastuvõtva serveri poolt kirjad saatjale tagasi.

 

TÄHELEPANU! Väljuv e-posti server smtp.zone.ee nõuab kirjade saatmiseks kasutaja autoriseerimist ehk sisselogimist väljuvasse serverisse. Kasutajanimi (e-posti aadress) ja salasõna on samad, mida kasutatakse siseneva e-posti serverisse sisselogimiseks. 

 

Zone teenuste kasutajatel on võimalik kirju välja saata ka oma ühendusepakkuja SMTP serveri vahendusel. Eesti suuremate teenusepakkujate SMTP serverite nimed on järgmised:

  • Telia - mail.neti.ee
  • Elisa - smtp.elisa.ee
  • Starman - mail.starman.ee
  • Tele2 - smtp.tele2.ee

 

TÄHELEPANU! Veebiserverist skriptiga kirjade saatmisel tuleb SMTP serveriks määrata localhost. Virtuaalserverist ei saa saata kirju kasutades selleks serverit smtp.zone.ee. Samuti on virtuaalserverist väljuvad pordid 25, 465, 587, 1025 ja 1026 blokeeritud.

 

Veebipõhine e-posti klient 

Zone veebipõhine e-posti klient asub aadressil https://webmail.zone.ee

(231 hääli)
Sellest artiklist oli kasu
Sellest artiklist ei olnud kasu

Zone.ee klienditugi © Kayako help.zone.eu | Zone.ee esilehele