Abikeskus
Geneeriliste domeenide (.COM, .NET, .ORG jne) verifitseerimine

Alates 1. jaanuarist 2014 ja 1.detsember 2016 jõustunud uued ICANNi reeglid tõid uutele ja juba olemasolevatele registreerijatele kaasa järgmised muudatused:

  • Domeeni registreerimise kinnitamine - peale geneerilise (.COM, .ORG JA .NET jne) domeeni registreerimist saadetakse domeeni registreerijale kinnitust vajav e-kiri pealkirjaga IMMEDIATE VERIFICATION required. Domeeni omanikul on võimalik kinnitada oma domeeni registrerimise soov 15 päeva jooksul. Kui kinnitamist ei toimu, siis jääb domeen deaktiveeritud staatusesse.
  • Andmete muutmise kinnitamine - registrandi andmete muutmine (kontaktisiku nimi, ettevõtte/eraisiku nimi, e-posti aadress) on vaja kinnitada 15 päeva jooksul peale muudatuse tegemist. Kui kontaktandmete muudatust ei kinnitata, siis uued andmed ei jõustu.
  • Domeeni pikendamise kinnitamine - peale domeeni pikendamist saadetakse samuti ICANNi poolt teade domeeni andmete kinnitamiseks. Domeeni omanikul on võimalik pikendamine kinnitada 15 päeva jooksul. Kui kinnitamist ei toimu, siis jääb domeen deaktiveeritud staatusesse.

TÄHELEPANU! Kui domeeni omanik on eelnevalt juba registreerinud mõne geneerilise lõpuga domeeni ja verifitseerinud selle, siis uue domeeni registreerimisel samade andmetega verifitseerimist ei nõuta.

Kui kinnitamist ei teostata 15 päeva jooksul, siis domeen läheb deaktiveeritud staatusesse (suspended). Kodulehel asuva info kohaselt saab klient sisestades turvakoodi saata endale kinnitust vajava e-kirja uuesti. Kui kinnitamine on tehtud, siis hakkab koduleht toimima 24-48 tunni jooksul. Turvakood on iga domeeni puhul erinev.

Pilt kirjeldab olukorda, kui domeen on juba deaktiveeritud ehk suspended olekus.

(34 hääli)
Sellest artiklist oli kasu
Sellest artiklist ei olnud kasu

Zone.ee klienditugi © Kayako help.zone.eu | Zone.ee esilehele