Abikeskus
Geneeriliste domeenide (.COM, .NET, .ORG jne) verifitseerimine

Vastavalt ICANNi reeglitele vajavad domeeni andmed verifitseerimist ehk kinnitamist.

  • Domeeniga seotud e-posti aadressi kinnitamine - domeeni e-posti aadress vajab pärast registreerimist kinnitamist, domeen aktiveeritakse alles siis kui see on tehtud. 
  • Andmete muutmise kinnitamine - muutes registrandi andmetes kontaktisiku nime, ettevõtte/eraisiku nime või e-posti aadressi, algatatakse omanikuvahetus, mis vajab kinnitamist uue või ka praeguse omaniku poolt. Kui omanikuvahetust ei kinnitata, siis uued andmed ei jõustu.
  • Domeeni pikendamise kinnitamine - domeeniga seotud e-posti aadress võib vajada kinnitamist peale domeeni kehtivusaja pikendamist. Kui e-posti aadressi ei kinnitata, siis domeen deaktiveeritakse.
  • Domeeni kolimise kinnitamine - kolimine vajab alati domeeni omaniku poolt kinnitamist. Kui kolimisel muudetakse domeeni registreerija andmeid, siis teostatakse ka omanikuvahetus, mis vajab kinnitamist uue või ka praeguse omaniku poolt. Kui domeeni kolimist ja omanikuvahetust ei kinnitata, siis kolimist ja andmete muutmist ei toimu.

TÄHELEPANU! Kui domeeni omanik on lähiajal juba registreerinud mõne geneerilise domeeni ja kinnitanud sellega seotud e-posti aadressi, siis uue domeeni registreerimisel kinnitamist uuesti ei nõuta. Kui domeen on deaktiveeritud olekus, siis sellel ajal domeeni andmete või nimeserverite muutmine ebaõnnestub.

Domeeniga seotud e-posti aadressi kinnitamine tuleb teostada 15 päeva jooksul. Domeeni kolimise ja omanikuvahetuse kinnitamise link on aktiivne 5 päeva ja kui selle aja jooksul kinnitamist ei teostata, siis kolimist ja andmete muutmist ei toimu.

Kui domeen on juba deaktiveeritud, st sellega seotud e-post ja koduleht enam ei toimi ning kodulehele minnes kuvatakse alltoodud infot, siis sealseid juhiseid järgides saate tellida uue kinnitamise lingi:Kui kodulehel kajastub allolev info ja kinnitamiseks vajalik link ei ole Teieni jõudnud, siis võtke ühendust meie klienditoega aadressil info[ät]zone.ee

(40 hääli)
Sellest artiklist oli kasu
Sellest artiklist ei olnud kasu

Zone.ee klienditugi © Kayako help.zone.eu | Zone.ee esilehele