Abikeskus
Veebilehe kolimine Zone serverisse

Laias laastus võib domeeni ületoomise ja veebilehe kolimise jagada nelja ossa:

1. Virtuaalserveri tellimine

Kodulehe ületoomist Zone serverisse soovitame alustada virtuaalserveri tellimisega.

Virtuaalserverite kohta leiate info, hinnakirja ja tellimusvormi siit.

Serveriteenuse tellimuse käigus valige "Säilitan praeguse registripidaja ja ei kasuta Zone nimeservereid". Seejärel avatakse virtuaalserveri teenus nii, et praegune veebileht ja e-post jäävad toimima kuni kolimise lõpuni. Kui teenus on tellitud ja oleme omalt poolt tellimuse üle vaadanud, siis avatakse virtuaalserver ja saadetakse kasutajaandmed eraldi kirjas.

 

2. Kodulehe lisamine Zone serverisse

Kui olete saanud kätte kasutajaandmed, siis kodulehe sisu ületoomiseks on kaks võimalust:

1. Kasutades serveri avamisel saadetud FTP konto andmeid ja ajutist URL-i saate veebilehe üle tuua ise või oma veebilehe tegija abiga. Ajutine URL on aadress, mille kaudu on võimalik vaadata meie serverisse lisatud kodulehte, ilma et oleks vaja domeen meie serverisse veel suunata.

2. Kui vajate abi kodulehe andmete ületoomisel, siis tasulise teenusena saame aidata Teil seda teha. Tehniku tööde hinnakirja leiate siit (hinnakirjas vaadake valikut "Kliendi tellimusel Zone tehnilise personali poolt teostatud tööde tunnitasud või hinnad"). Aega arvestatakse poole tunni kaupa. Kui saadate meile ligipääsu oma praegusele kodulehele, siis saab tehnik anda ka ligikaudse hinnangu ajakulu osas. NB! Kui kodulehe sisu (st failid) on krüpteeritud, siis ei pruugi koduleht meie serveris tööle hakata. Selline koduleht tuleb üle tõsta kodulehetegijal endal.

 

3. E-posti kontode lisamine ja/või ületoomine

 E-posti kontode ületoomiseks on samuti kaks võimalust.

1. E-posti programmi abil on võimalik kontosid importida IMAP protokolli abil. Kõige lihtsam viis selleks on seadistada e-posti programmis kaks kontot, millest üks on vana teenusepakkuja andmetega ja teine Zone andmetega ning sünkroniseerida kirjad vastavatesse postkastidesse. Seejärel saate kirjad hiirega lohistades ühest postkastist teise viia ja sünkroniseerida serverisse.

NB! Kui Teil on mitu kontot, siis tuleb see toiming teostada iga postkasti puhul eraldi.

2. Kui vajate abi e-posti kontode ületoomisel, siis tasulise teenusena saame aidata Teil seda teha. Tehniku tööde hinnakirja leiate siit (hinnakirjas vaadake valikut "Kliendi tellimusel Zone tehnilise personali poolt teostatud tööde tunnitasud või hinnad"). Aega arvestatakse poole tunni kaupa. E-posti ületoomiseks tuleb kontod maildir formaadis salvestada ja  võimaldada meile ligipääs neile kontodele. Seejärel saab tehnik anda ka ligikaudse hinnangu ajakulu osas.

 

4. Domeeni kolimine ja/või Zone nimeserverite kasutusele võtmine

Kui koduleht ja/või e-posti kontod on seadistatud ja olete valmis kodulehte ja e-posti kasutama meie serveris, siis on paras aeg tuua domeen üle.

 1. Domeeni kolimist saate alustada siit. Soovitame domeeni tuua üle kehtivate nimeserveritega. Kui koduleht ja e-post peavad olema kogu aeg aktiivsed, siis nimeserverid soovitame ära muuta töövälisel või öisel ajal. Nimeserverid saate muuta ära domeenide halduse valikust "Minu domeenid" vajutades domeeninime juures "nimeserverid" ja märgistades valiku "Kasuta Zone nimeservereid". Nimeserverite jõustumine võib aega võtta kuni 72 tundi. Eesti siseselt hakkab koduleht ja e-post üldiselt toimima paari tunni jooksul.

 2. Kui Te otsustate domeeni mitte üle tuua, siis piisab ka sellest, kui suunate domeeni või selle kirjed meie nimeserveritele. Zone nimeserverid on järgmised:

ns.zone.eu  (217.146.66.65)
ns2.zone.ee (194.204.49.1)
ns3.zonedata.net (90.191.225.242)

NB! Kui Teil endal puudub võimalus nimeservereid muuta, siis palume saata info nimeserverite muutmiseks oma teenusepakkujale.

(35 hääli)
Sellest artiklist oli kasu
Sellest artiklist ei olnud kasu

Zone.ee klienditugi © Kayako help.zone.eu | Zone.ee esilehele